Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:53

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Krytyczna sytuacja we Włoszech

​Na 100 mln euro oszacowano wstępnie straty w wyniku powodzi w Ligurii na północy Włoch. Krytyczna sytuacja panuje też w Piemoncie, gdzie zalanych jest kilka miejscowości. W obu regionach zanotowano w ostatnich dniach rekordowe opady deszczu.

W kilku rejonach, w tym na wybrzeżu Ligurii i na terenach u podnóża Alp obowiązuje najwyższy stan alarmowy.

Reklama

Władze Ligurii, które podały pierwszy bilans szkód w zalanych miejscowościach, zaapelowały do włoskiego rządu o wprowadzenie stanu kryzysowego.

Wcześniej złożenie wniosku o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej zapowiedziały władze Piemontu, przez który przechodzi fala powodziowa. Z brzegów wystąpiła tam w wielu miejscach rzeka Pad oraz małe strumienie, które zamieniły się w rwące potoki, płynące przez miasteczka w rejonie Turynu i Cuneo. W okolicach Turynu jedna osoba zaginęła.

Poziom wód we wszystkich rzekach w Piemoncie stale rośnie, a ulewne opady deszczu utrzymują się, co pogarsza z każdą godziną sytuację w miejscowościach i wsiach, które znalazły się częściowo pod wodą.

W obu regionach północno-wschodnich Włoch ewakuowano setki ludzi.

Meteorolodzy podali, że w ciągu 4 dni spadło tam tyle deszczu, ile pada średnio przez pół roku, czyli nawet do 720 litrów na metr kwadratowy.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL