Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:28

04:55 20:28

23:29 13:23

23°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Kolejny dzień upałów. Kiedy ochłodzenie?

Kolejny dzień upałów w Polsce. Około godziny 11:00 - w większości kraju - termometry pokażą około 30 stopni. - Osoby źle reagujące na upał nie powinny wychodzić po tej godzinie z domu - powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że w poniedziałek ciepła masa powietrza będzie utrzymywać się nad całym krajem, a temperatura tego dnia prawie wszędzie przekroczy 30 stopni.

Michał Ogrodnik podał na podstawie analizy wzrostu temperatury poprzedniego, że najchłodniej będzie pomiędzy godziną 3 w nocy a 6 rano. - W niedzielę w Warszawie o 6 rano były już 23 stopnie, a o godzinie 10 termometry wskazywały 28 stopni w cieniu. Osoby, które źle reagują na upał, nie powinny po godzinie 11 wychodzić na zewnątrz - przekazał.

Na Podhalu i wzdłuż wschodniej granicy w poniedziałek będzie 28-30 stopni, w centrum - ok. 31 stopni, na zachodzie - ok. 34 stopni. - W tym roku jeszcze nie było tak ciepło. Ochłodzi się dopiero pod koniec tygodnia - zapowiedział synoptyk.

Reklama

Po południu burze

Po południu synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu, lokalnie również z gradem. Chwilowe załamania pogody prognozowane są w województwie zachodniopomorskim i podkarpackim, a także w Tatrach i Karpatach. - Turyści, którzy w poniedziałek wybierają się w tamte rejony, powinni to brać pod uwagę - stwierdził synoptyk z IMGW. W czasie deszczu, którego opady nie powinny przekroczyć 20 mm, wystąpią także porywy wiatru do 70-80 km/h.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dniPAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | upały

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy