Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:56

04:35 20:28

09:40 01:41

12°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 17 km/h
30
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
71% normy
pm 10
53% normy
Jutro 16°C 7°C
Czwartek 18°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Kolejne ostrzeżenia IMGW przed deszczem i wiatrem

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim, zjawiska mogą występować do północy lub jeszcze nad ranem w poniedziałek.

Reklama

Na Pomorzu intensywne opady deszczu są prognozowane dla powiatów chojnickiego, kartuskiego, kościerskiego, puckiego, wejherowskiego, Gdyni i Sopotu. Do 4:00 może intensywnie padać w Gdańsku i powiecie gdańskim. A także powiatach kwidzyńskim, malborskim, nowodworskim, starogardzkim, sztumskim i tczewskim.

Wiatr do 90 km/h w porywach

Reklama

Instytut ostrzega przed silnym wiatrem (średnio 35-45 km/h) w powiecie nowodworskim. Nad samym morzem prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z północnego wschodu i północy.

W woj. kujawsko-pomorskim ostrzeżenie przed silnymi i umiarkowanymi opadami deszczu (50-60mm) obowiązują dla powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, radziejowskiego, rypińskiego, Torunia i powiatu toruńskiego, Włocławka i powiatu włocławskiego oraz powiatu żnińskiego. Intensywne opady są prognozowane w powiatach bydgoskim, Bydgoszczy, chełmińskim, grudziądzkim, Grudziądzu, nakielskim, sępoleńskim, świeckim, tucholskim i wąbrzeskim.

W woj. mazowieckim silny deszcz z burzami jest przewidywany w powiatach legionowskim, makowskim, nowodworskim, ostrołęckim, Ostrołęce, ostrowskim, pułtuskim, sokołowskim, węgrowskim, wołomińskim i wyszkowskim. Ilość opadów może od 30 do 40 mm, lokalnie 45 mm. Opadom mogą towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje dla powiatów białobrzeskiego, garwolińskiego, gostynińskiego, grodziskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, łosickiego, mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego pruszkowskiego, przysuskiego, Radomia, pow. radomskiego, Siedlec, siedleckiego, sochaczewskiego, szydłowieckiego, Warszawy, powiatów warszawskiego zachodniego, zwoleńskiego i żyrardowskiego.

Ostrzeżenia hydrologiczne

Wcześniej IMGW wydał też ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia dla południowej części woj. dolnośląskiego i lubuskiego, przewidując dalsze wzrosty stanów w strefie wody wysokiej z przekroczeniem stanów alarmowych. W innych regionach kraju, m.in. na Mazowszu, Podlasiu, Mazurach i na południu Wielkopolski woda w rzekach może lokalnie przekroczyć stany ostrzegawcze.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne