Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:53

07:16 15:30

23:59 14:03

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
75% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Kolejna powódź w Szkocji. Ewakuacja odbyła się w ostatniej chwili

​W Szkocji doszło do kolejnej powodzi, tym razem na wschodzie kraju, w okolicach Aberdeen. Powodem było stopnienie śniegu w górach. W środku nocy wylała rzeka Don, zalewając część miasteczka Inverurie.

Już w poniedziałek w okolicy Aberdeen wydano poważne ostrzeżenie przeciwpowodziowe, ale do powodzi wtedy nie doszło. Wczoraj wieczorem mieszkańcy Inverurie nie uwierzyli więc ostrzeżeniom i ewakuacja odbyła się w ostatniej chwili - w ciemnościach, na mrozie, pontonami po zalanych ulicach.

Szkocka agencja ochrony środowiska ostrzega na przyszłość, że poważne ostrzeżenia wydaje się nie bez powodu, kiedy istnieje prawdziwe zagrożenie nie tylko dobytku, ale i życia. Opinie mieszkańców były zgodne, że stan wody w rzece był bezprecedensowy. Stacja hydrologiczna istniejąca od 45 lat nigdy dotąd nie zanotowała takiego przyboru.

Po zamknięciu mostu, część mieszkańców nie zdołała dotrzeć do schroniska, położonego po drugiej stronie rzeki. Najbardziej zagrożeni z racji wieku i stanu zdrowia spędzili ją w ogrzewanych karetkach pogotowia.

Reklama

Dziś, po zaledwie 12 godzinach, woda już znacznie opadła, pozostawiając zniszczone domy, przerwane drogi i linię kolejową, i wyrwę w pasie startowym lotniska w Aberdeen.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy