Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:26

04:31 20:52

12:44 23:35

21°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr NNW 6 km/h
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
56% normy
pm 10
32% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Kolejna oznaka jesieni? Przygotuj się na silne podmuchy wiatru

W piątek rozpoczyna się meteorologiczna jesień i aura zdaje się to potwierdzać. Chociaż wciąż świeci słońce, to trzeba się przygotować na przelotne opady deszczu, zaś temperatura nie będzie tak wysoka, jak jeszcze kilka dni temu. W niektórych częściach kraju powieje też silny wiatr. Sprawdź prognozę pogody na pierwszy dzień września, przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda w pierwszy dzień września da nam przedsmak jesieni. Najmniej przyjazna aura panować będzie na północy kraju. Tam będzie silnie wiało, możliwe będą też burze, chociaż nie będą one zbyt silne.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Wietrzny piątek na północy

W ciągu dnia będzie panować zachmurzenie umiarkowane i duże. Mogą się pojawić przelotne - na ogół słabe - opady deszczu. Najgorsza pogoda panować będzie na północy - tam może więcej padać i niewykluczone są burze. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru dla północnych regionów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Nad morzem, w trakcie burz wiatr będzie wiał z prędkością do 70-75 km/h, z kierunków zachodnich.

Sprawdź też: We wrześniu tropikalny upał? Na termometrach nawet 37 stopni

Na południu i na północy będzie panowało duże zachmurzenie i pojawią się przelotne opady deszczu, podczas których prognozowana suma opadów może wynieść od 10 do 15 mm.

Spokojnie i niezbyt ciepło

Temperatury będą niższe niż jeszcze kilka dni temu, kiedy w dużej części Polski gościły upały. W piątek najchłodniej będzie nad morzem, w okolicach Zalewu Wiślanego i na terenach podgórskich Karpat: 16-17 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju termometry pokażą od 20 do 22 st. C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura sięgnie 23 st. C.

Zobacz: Łapią mgłę i robią z niej wodę. Nowy sposób na suszę

W północnych częściach kraju pogoda będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Z kolei na południu warunki biometeorologiczne będą przeważnie obojętne lub przejściowo korzystne. Na południowym zachodzie pod wieczór warunki pogorszą się do niekorzystnych.

Może cię zainteresować: Dlaczego deszcz pachnie? Odpowiedź cię zaskoczy

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama