Wracają niebezpieczne opady. Na południu miejscami deszcz i mżawka osiądą na zmrożonej ziemi, powodując groźną gołoledź. Dla kilkunastu województw wydano alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia z tego powodu. Warunki na drogach mogą się tam pogorszyć po południu i wieczorem. Poznaj prognozę pogody na piątek.
Wyż Christian odsuwa się od Polski, wypierany przez niże z zachodu Europy. To oznacza gorszą aurę niż w ostatnich dniach. Zrobi się pochmurnie, z nieprzyjemnymi opadami, a nasz kraj podzieli się na wciąż mroźną północ i wyraźnie cieplejsze południe - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na wielu drogach i chodnikach może być ślisko.
Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store
Reklama
Pogoda z wyraźnym podziałem. Na południu najcieplej