Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:55

07:33 15:23

05:36 14:31

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr SE 17 km/h
58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
153% normy
pm 10
97% normy
Jutro 4°C 2°C
Wtorek 4°C 0°C

Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na najbliższe miesiące

Synoptycy IMGW zaprezentowali eksperymentalną prognozę długoterminową na najbliższe miesiące. Jaka będzie zima 2021/2022? Kiedy spadnie śnieg?

Pierwsze powiewy zimy najpierw miały się pojawić pod koniec października, a później w połowie listopada. Z ostatnich prognoz wynika, że zima pojawi się w Polsce w ostatnim tygodniu listopada. Wówczas śniegu powinni się spodziewać wszyscy, z wyjątkiem mieszkańców województw północnych. 

Wstępne prognozy przewidują, że pierwszy śnieg spadnie 24 listopada.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Pogoda długoterminowa

Reklama

Synoptycy IMGW zaprezentowali eksperymentalną prognozę długoterminową na najbliższe miesiące. W grudniu średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy.

"Norma średniej temperatury powietrza z lat 1991-2020 dla grudnia jest cieplejsza od poprzedniej normy z lat 1981-2010. Dolna granica normy, dla prezentowanych w prognozie miast, jest średnio wyższa o 0,6 st. C, a górna granica o 0,8 st. C" - podaje instytut. 

Pogoda na styczeń i luty

W styczniu średnia temperatura na południu Polski ma być poniżej normy sprzed lat. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w prawie całej Polsce powinna kształtować się z kolei powyżej normy. Na południu możliwa suma opadów w zakresie normy.

W poprzednich latach w styczniu dolna granica normy była średnio wyższa o 0.4 st. C, a górna granica o 0.3 st. C.

W lutym z kolei miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze Polski powinna kształtować się powyżej normy sprzed lat. Temperatura powietrza ma być z kolei zbliżona do tej z lat 1991-2020.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śnieg | pogoda | prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama