Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:09

07:19 15:28

13:35 22:35

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1025 hPa
  • Wiatr SE 18 km/h
45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
107% normy
pm 10
67% normy
Jutro 0°C -4°C
Czwartek 0°C -8°C

Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na najbliższe miesiące

Synoptycy IMGW zaprezentowali eksperymentalną prognozę długoterminową na najbliższe miesiące. Jaka będzie zima 2021/2022? Kiedy spadnie śnieg?

Pierwsze powiewy zimy najpierw miały się pojawić pod koniec października, a później w połowie listopada. Z ostatnich prognoz wynika, że zima pojawi się w Polsce w ostatnim tygodniu listopada. Wówczas śniegu powinni się spodziewać wszyscy, z wyjątkiem mieszkańców województw północnych. 

Wstępne prognozy przewidują, że pierwszy śnieg spadnie 24 listopada.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Pogoda długoterminowa

Reklama

Synoptycy IMGW zaprezentowali eksperymentalną prognozę długoterminową na najbliższe miesiące. W grudniu średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy.

"Norma średniej temperatury powietrza z lat 1991-2020 dla grudnia jest cieplejsza od poprzedniej normy z lat 1981-2010. Dolna granica normy, dla prezentowanych w prognozie miast, jest średnio wyższa o 0,6 st. C, a górna granica o 0,8 st. C" - podaje instytut. 

Pogoda na styczeń i luty

W styczniu średnia temperatura na południu Polski ma być poniżej normy sprzed lat. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w prawie całej Polsce powinna kształtować się z kolei powyżej normy. Na południu możliwa suma opadów w zakresie normy.

W poprzednich latach w styczniu dolna granica normy była średnio wyższa o 0.4 st. C, a górna granica o 0.3 st. C.

W lutym z kolei miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze Polski powinna kształtować się powyżej normy sprzed lat. Temperatura powietrza ma być z kolei zbliżona do tej z lat 1991-2020.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śnieg | pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy