Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:06

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
54% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Kiedy przestanie sypać śnieg? Komunikat IMGW

To tylko śniegowy epizod - synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej uspokajają, że, poza górami, do wielu regionów wkrótce powróci cieplejsza aura.

Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW, podkreśla, że śnieg i śnieg z deszczem może padać na nizinach, ale tylko dziś. Chmury ze śniegiem przenoszą się na północ i wieczorem opady śniegu lub deszczu ze śniegiem mogą się pojawić także na Pomorzu. Już jutro w całej Polsce będzie deszczowo, jedynie w górach śnieg zadomowi się na dłużej.

Następne dni przyniosą zmienną aurę, a pod koniec tygodnia w niektórych regionach może być ciepło i słonecznie. "Pogoda będzie zmienna, będzie tendencja do ocieplenia" - powiedziała Dąbrowska. Pod koniec tygodnia będzie słonecznie a na południu kraju może być nawet 18 stopni.

Reklama

Jednak nawet tam, gdzie dziś zima nie zawitała, kierowcy przyznają, że to ostatni moment, żeby zmienić opony na zimowe. Niektórzy przyzwyczajeni zmiennością polskiej aury wymieniają opony już na początku października. Dodają, że po pierwszym załamaniu pogody na ogół są kolejki w zakładach wulkanizacyjnych.

Synoptycy z IMGW oceniają, że tegoroczny październik nie jest wcale rekordowo zimny. Wprawdzie już dziś w wielu regionach pada śnieg, ale bywały sezony, kiedy mróz przychodził już na początku października.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje