Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:49

06:19 16:20

15:53 01:00

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
54
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
134% normy
pm 10
106% normy
Jutro 16°C 10°C
Wtorek 17°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Kalifornia: Nieustające ulewy i groźba powodzi

Meteorologowie ostrzegli w poniedziałek przed nagłymi, lokalnymi powodziami w rejonie Zatoki San Francisco i w innych rejonach północnej Kalifornii. Ciągłe intensywne opady spowodowały niebezpieczny przybór wód w rzekach i strumieniach.

Według prognoz ulewy będą trwały przez cały poniedziałek i prawdopodobnie przez kilka najbliższych dni. Już obecnie rzeka Carmel w hrabstwie Monterey oraz liczne strumienie w hrabstwie Santa Clara grożą zalaniem okolicznych terenów.

Reklama

W dolinie San Joaquin mieszkańcy patrolują tamy i groble i umacniają je workami z piaskiem bowiem poziom wód w rzece o tej samej nazwie, przepływającej przez dolinę, stale rośnie. Rewidowane są też plany ewakuacyjne.

Władze ostrzegają, że mieszkańcy powinni być gotowi do nagłej ewakuacji, jeśli warunki hydrologiczne będą się nadal pogarszać.

Gleba w wielu rejonach jest już tak nasycona wodą, że nie może przyjmować dalszych opadów. W San Francisco została już przekroczona roczna norma opadów w okresie deszczowym, który zaczyna się w październiku.

W górach Sierra Nevada występują natomiast obfite opady śniegu, które znacznie utrudniają ruch drogowy. Kierowcom zaleca się unikanie podróży  zwłaszcza drogami prowadzącymi przez przełęcze Yuba i Ebbetts.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje