Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:34

7:03 15:39

14:321:55

2°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -5°C
 • Ciśnienie 1026 hPa
 • Wiatr E 24 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
29% normy
Jutro 1°C -4°C
Środa 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Kalifornia: Nieustające ulewy i groźba powodzi

Meteorologowie ostrzegli w poniedziałek przed nagłymi, lokalnymi powodziami w rejonie Zatoki San Francisco i w innych rejonach północnej Kalifornii. Ciągłe intensywne opady spowodowały niebezpieczny przybór wód w rzekach i strumieniach.

Według prognoz ulewy będą trwały przez cały poniedziałek i prawdopodobnie przez kilka najbliższych dni. Już obecnie rzeka Carmel w hrabstwie Monterey oraz liczne strumienie w hrabstwie Santa Clara grożą zalaniem okolicznych terenów.

Reklama

W dolinie San Joaquin mieszkańcy patrolują tamy i groble i umacniają je workami z piaskiem bowiem poziom wód w rzece o tej samej nazwie, przepływającej przez dolinę, stale rośnie. Rewidowane są też plany ewakuacyjne.

Władze ostrzegają, że mieszkańcy powinni być gotowi do nagłej ewakuacji, jeśli warunki hydrologiczne będą się nadal pogarszać.

Gleba w wielu rejonach jest już tak nasycona wodą, że nie może przyjmować dalszych opadów. W San Francisco została już przekroczona roczna norma opadów w okresie deszczowym, który zaczyna się w październiku.

W górach Sierra Nevada występują natomiast obfite opady śniegu, które znacznie utrudniają ruch drogowy. Kierowcom zaleca się unikanie podróży  zwłaszcza drogami prowadzącymi przez przełęcze Yuba i Ebbetts.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje