Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:46

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NW 17 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
18% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Język polski słychać tu codziennie. Polacy polubili Tatralandię

Największy park wodnej rozrywki w tej części Europy, Tatralandia, wciąż się rozbudowuje. W połowie czerwca otwarto tam kolejną atrakcję - Tatrapolis. Miejsce dedykowane dla rodzin z dziećmi jest tym, do którego warto zajrzeć, ale to tylko jedna z pobocznych atrakcji. Na Słowację przyciąga przede wszystkim cudownie położony, pełen wodnych atrakcji kompleks basenowy.

Słoneczny dzień, pogodny weekend, a nawet dłuższy urlop - Tatralandia jest przygotowana na przyjęcie turystów mających różne oczekiwania pod względem długości i okoliczności swojego wypoczynku. Ten słowacki aquapark cieszy się dużą popularnością również wśród Polaków. Język polski słychać tam niemal codziennie, a oferty, z którymi się spotkamy przetłumaczone są nie tylko na język angielski, ale również polski.

Od połowy czerwca miejsce dodatkowo kusi rodziców z dziećmi ofertą Tatrapolis - parku rozrywki, który powstał na terenie byłego Fun Parku. Jego najważniejszym elementem są metalowe miniatury najsłynniejszych budowli świata. 13 miniatur budowli i jedną miniaturę kuli ziemskiej wykonał artysta - kowal, Vladimir Eperješi, zużywając na wszystkie rzeźby i miniatury ok. 30 ton różnego rodzaju metalu. Niewątpliwie, minusem instalacji jest fakt, że wykonano je w różnych skalach, co uniemożliwia porównanie ich wielkości.

Reklama

Nie można im za to odmówić roli poznawczej, dzięki czemu dzieci mogą w jednym miejscu przyjrzeć się kilkunastu ważnym budowlom świata. Wieża Eiffla (podświetlona wieczorami) wykonana została w skali 1:50, podobnie jak wieża telewizyjna na Kamziku w Bratysławie. Krzywa wieża w Pizie ma metr średnicy i trzy metry wysokości i nachylenie takie, jak w rzeczywistości. Znajdziecie tu także londyńskiego Big Bena, dubajski Burj al-Arab, czy operę w Sydney. Na miejscu nie mogło zabraknąć Statuy Wolności, która mierzy pięć metrów, a waży aż 1,8 tony.

W Tatrapolis można też obejrzeć kuźnie i pod opieką kowala wykuć samodzielnie monetę, przejechać się kolejką Tatrapolis Express, powariować w samochodzikach w Autodromie lub wpaść do wody w łódce (Wodna strzała). Od 1 lipca w ramach jednego biletu będzie można zwiedzić Tatrapolis oraz ogród żywych motyli w Liptov Arenie.

Wodne szaleństwo

Choć Tatrapolis to niewątpliwie miejsce, w którym najmłodsi turyści będą bawić się doskonale, to i tak do tego słowackiego kompleksu rozrywki warto przyjechać ze względu na zespół basenowo-saunowy Tatralandia.

Jeśli droga nie jest zbyt długa, wiedząc, że zapowiada się słoneczna pogoda, można wpaść do Tatralandii nawet na jeden dzień. I nawet najbardziej wymagający miłośnicy wodnego szaleństwa nie będą zawiedzeni, bo na miejscu czeka na nich 14 basenów i aż 28 zjeżdżalni, w tym znacznie podnoszący poziom adrenaliny Bumerang. Przy pięknej pogodzie - w tak dobrze nasłonecznionym miejscu - już po jednym dniu można wrócić z niezła opalenizną. Osoby o wrażliwej cerze powinny pamiętać o kremach z wysokim filtrem.

Nie tylko zabawa

Na tych, którzy chcieliby spędzić więcej czasu w ogromnym aquaparku położonym w Roztokach, przy Liptowskim Mikulaszu, czeka Holiday Village z ponad 700 miejscami noclegowymi. Domki składają się z części sypialnej, łazienki i aneksu kuchennego. Przy niektórych znajdują się także grille. Położne są tuż obok kompleksu basenowego, do którego dotarcie zajmuje zaledwie kilka minut.

Warto dodać, że 11 z 14 basenów Tatralandii wypełnia woda termalna. Służy nie tylko do wypoczynku i relaksu, ale ma również właściwości terapeutyczne i lecznicze. Jest wydobywana z głębokości 2,5 kilometra i czerpana z morza utworzonego przed 40 milionami lat w Liptovskiej Kotlinie. Jej temperatura osiąga 70 stopni Celsjusza.

Saunowy Świat Celtów, relaks wysokiej klasy


Poza basenami termalna woda wykorzystywana jest również w saunach parowych. O ile dzieci z pewnością zachwyci mnogość atrakcji na terenie kompleksu basenowego, o tyle dorośli mogą swoją oazę odnaleźć piętro niżej w Saunowym Świecie Celtów. Znajdują się tam sauny suche, parowe, tepidarium, baseny z lodowatą wodą oraz strefy relaksu - łagodzącej zmysły muzyką i delikatnymi aromatami olejków.

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o ceny, Tatralandii przygotowała trzy podstawowe oferty. Pierwszą z nich jest możliwość zakupu całosezonowego aquapassu, ważnego od 15.06 do 17.09.2017, którego cena waha się (w zależności od wieku) od 98 euro do 119 euro. Druga opcja to bilet całodniowy, a jego cena - podobnie jak w pierwszym przypadku - waha się od 16 do 26 euro.

Istnieje możliwość wykupienia także biletu rodzinnego, jego koszt to 62 euro. Trzecia opcja to wejściówka popołudniowa, obowiązująca od godziny 16:00.

W okolicy...


Spędzając dłużysz urlop w Roztokach warto poznać ten dość urokliwy region i wybrać się w góry, choćby na popularnego wśród narciarzy Chopoka, z którego latem roztaczają się bajeczne widoki, lub zajrzeć do słynnych jaskiń: Wolności i Lodowej. Ta druga czynna jest od 15 maja do 30 września, i nawet wtedy temperatura nie przekracza tam 0 stopni Celsjusza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama