Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:06

07:12 17:29

18:00 07:47

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr SSW 17 km/h
29
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
71% normy
pm 10
47% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Jeśli na ferie to tylko tam, gdzie zima

Jeśli na ferie to tylko tam, gdzie jest zima przekonują podróżnicy i eksperci do spraw turystyki. Od kilku lat coraz częściej wybieramy się podczas zimowego wypoczynku do ciepłych krajów. Czy słusznie?

Zdecydowaną zwolenniczką zimowego wypoczynku w zimowym otoczeniu jest znana podróżniczka Elżbieta Dzikowska. Jej zdaniem, po zimowych feriach bardziej docenimy i wiosnę i lato. Według podróżniczki powinniśmy cieszyć się zmiennością w przyrodzie i czekając na wiosnę - kochać zimę.

Dyrektor Mazowieckiej Organizacji Turystycznej Anna Somorowska również przekonuje, że powinniśmy zimę doceniać i cieszyć się tą porą roku. Jak tłumaczy, spędzenie zimowych ferii w zimowym otoczeniu jest też nieco tańszym rozwiązaniem, niż wyjazdy do ciepłych krajów. Prezes jednego z biur podróży Grzegorz Soszyński podkreśla, że wiele zależy od upodobań, ale zima powinna skłaniać nas do wykorzystania jej potencjału.

Reklama

Po pierwsze można pojeździć na nartach, a ponadto jest to "odskocznia" od letnich temperatur, na które w ostatnich latach coraz bardziej narzekamy.

Elżbieta Dzikowska zachęca do spędzania zimy w Polsce, bo atrakcji, jak przekonuje, nie zabraknie na przykład: lot balonem nad Biebrzą, która -  jak przekonuje podróżniczka -  jest niebywale przyrodniczo pięknym obszarem. A zatem teraz tylko trzeba poczekać na prawdziwą zimę, która według kalendarza zaczęła się 21 grudnia.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: ferie | narty | zima | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama