Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:33

7:37 15:56

0:363:15

5°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1001 hPa
 • Wiatr SW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  5
  Średnie

  Warunki atmosferyczne stwarzają średnie ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

57
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
149% normy
pm 10
117% normy
Jutro 3°C -3°C
Sobota 1°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Japońskie media: 14 osób zmarło z powodu upałów

Co najmniej 14 osób zmarło w Japonii w ciągu ostatnich trzech dni z powodu upałów z temperaturą dochodzącą do 40 stopni Celsjusza - poinformowały we wtorek japońskie media. W zeszłym tygodniu w wyniku powodzi w Japonii śmierć poniosło ponad 200 osób.

W poniedziałek temperatura wzrosła powyżej 39 stopni Celsjusza na niektórych obszarach śródlądowych i w połączeniu z wysoką wilgotnością stworzyła warunki niebezpieczne dla zdrowia - poinformowała japońska agencja meteorologiczna (JMA).

Reklama

W długi weekend - od soboty do poniedziałku, kiedy w Japonii przypadał Dzień Morza, od 1995 r. ustanowiony świętem państwowym, zmarło co najmniej 14 osób, w tym 90-letnia kobieta, która została znaleziona nieprzytomna na polu.

Tysiące osób znalazło się w szpitalach w związku ze złymi warunkami pogodowymi.

Najwyższa temperatura w kraju

Najbardziej gorąco było na obszarach bez dostępu do morza takich jak prefektura Gifu, gdzie w poniedziałek temperatura osiągnęła 39,3 stopnia Celsjusza i była to najwyższa temperatura w kraju. W stołecznym Tokio zanotowano tego dnia 34 stopni Celsjusza.

W zachodniej części Japonii, nawiedzonej dopiero co przez powódź, temperatura dochodziła we wtorek do 34,3 Celsjusza, stwarzając niebezpieczne warunki dla wojska i ochotników oczyszczających błoto i gruz po powodzi.

W niedzielę temperatura 35 stopni Celsjusza i powyżej została zanotowana aż w 200 miejscach w kraju - poinformowała JMA, co jest nietypowe w lipcu, ale nie bezprecedensowe. Podobne upały zanotowano w 213 lokalizacjach w lipcu 2014 roku.

W ubiegłym roku 48 osób zmarło w Japonii w wyniku upałów między majem a wrześniem, przy czym 31 zmarło w lipcu.

Japońska agencja meteorologiczna poinformowała, że obecna fala upałów była spowodowana nawarstwianiem się dwóch układów wysokiego ciśnienia w znacznej części Japonii i oczekuje się, że potrwa to jeszcze do końca tygodnia, jeśli nie dłużej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje