Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:29

5:29 19:48

16:561:00

20°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr NW 20 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
15% normy
pm 10
10% normy
Jutro 25°C 14°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Jaką pogodę przyniesie marzec? Prognozy na początek miesiąca

Pierwsze dni marca przyniosą sporo opadów deszczu i pochmurnego nieba. Za to będzie przyjemnie ciepło. Na termometrach zobaczymy nawet do 10 stopni Celsjusza. Słońce uśmiechnie się do nas we wtorek. Niestety, w kolejnych dniach znowu przegra z chmurami. Dobra wiadomość jest taka, że do wiosny coraz bliżej.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1013 hPa i będzie spadać.

Reklama

Niedziela z opadami deszczu głównie na zachodzie, północy oraz w centrum i na południowym-wschodzie kraju. Przejaśnień całkiem sporo, ale dominować będzie zachmurzenie duże i umiarkowane. Co prawda, parasole się przydadzą, ale na termometrach zobaczymy wysokie wartości. Najchłodniej będzie w Szczecinie - maksymalnie 5 stopni Celsjusza, a najcieplej w Krakowie oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, a na wybrzeżu i w górach silny, osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę.

Noc z niedzieli na poniedziałek pochmurna. Miejscami pojawią się opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na termometrach zobaczymy od 1 do 3 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, a na wybrzeżu silny i porywisty. W partiach szczytowych Karpat może osiągać do 90 km/h.

Poniedziałek zapowiada się ponuro. Znów przydadzą się parasole, bo mocno popada, zwłaszcza na zachodzie Polski. Na liczne chwile ze słońcem też nie ma co liczyć. Dominować będzie zachmurzenie duże. Wysokie wartości na termometrach jednak się utrzymają. Zdecydowanie najcieplej ma być w Krakowie, Wrocławiu oraz w Rzeszowie - nawet do 10 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Szczecinie, Gdańsku oraz w Olsztynie - do 6 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany.

We wtorek słońca coraz więcej. Przelotne opady deszczu utrzymają się jedynie na krańcach zachodnich oraz północno-wschodnich. Tam też zachmurzenie wzrośnie do dużego. Poza tym pogodnie i nadal stosunkowo ciepło. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


W środę znów spodziewane jest pogorszenie pogody. Niemal we wszystkich regionach popada deszcz i deszcz połączony ze śniegiem. Najwięcej chwil ze słońcem i rozpogodzeń na Dolnym Śląsku, w Lubuskiem i na Zachodnim Pomorzu. Na termometrach nadal  korzystne wartości. Najchłodniej w Olsztynie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 3 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - do 8 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


W czwartek - czasem słońce, czasem chmury. Najwięcej przejaśnień i słońca na północy i w centrum kraju. Im bardziej na południe, tym bardziej ponuro. Dodatkowo na Podkarpaciu może poprószyć śnieg. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Na termometrach od 4 stopni Celsjusza w Olsztynie do 7 stopni Celsjusza w Krakowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Pogodowy scenariusz na piątek przedstawia się podobnie. Słońca sporo na północy, zachodzie oraz w centrum kraju. Na południu nadal dominować ma duże zachmurzenie. W Małopolsce oraz na Podkarpaciu poprószy też śnieg. Wartości na termometrach korzystne. Maksymalnie od 3 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 6 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama