Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:34

07:21 16:17

06:25 13:29

2°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr SSW 18 km/h
27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
65% normy
pm 10
37% normy
Jutro 4°C -1°C
Poniedziałek 2°C -4°C

Jaka pogoda w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia? Najnowsze prognozy na 26 grudnia

Jakiej aury możemy się spodziewać w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia? Przedstawiamy najnowsze prognozy pogody na 26 grudnia 2020.

Jak informuje IMGW, Europa środkowa, południowo-zachodnia oraz częściowo zachodnia będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu pozostawać będzie pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Włoch i zachodniej Rosji. Z niżami tymi związane będą strefy frontów atmosferycznych. A co z Polską? Nad naszym krajem rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Będziemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Jaka pogoda 26 grudnia?

W sobotę 26 grudnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami można spodziewać się opadów śniegu, na północy i wschodzie przejściowo także deszczu ze śniegiem.

Reklama

Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C do 2 st. C nad morzem, w kotlinach górskich od - 4 st. C do - 1 st. C, a nad morzem około 3 st. C.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, a w Tatrach oraz wieczorem miejscami na północy kraju do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

W nocy na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko lokalnie początkowo duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże.

Początkowo na północnym wschodzie oraz krańcach południowo-wschodnich możliwe słabe opady śniegu, a na północnym zachodzie także deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna od - 6 st. C, - 5 st. C na południu, około - 2 st. C w centrum, do 0 st. C, 1 st. C na północnym zachodzie i nad morzem; w obszarach podgórskich Karpat od - 10 st. C do - 6 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, na krańcach północnych w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach wiatr w porywach do 90 km/h, a w Tatrach do 60 km/h, może powodować zamiecie śnieżne.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

---------------------------------------

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: GRAM o duże pieniądze już teraz!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama