Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:47

07:28 15:24

21:04 12:39

5°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr SE 24 km/h
68
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
191% normy
pm 10
150% normy
Jutro 8°C 0°C
Poniedziałek 4°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Jaka pogoda na Święto Niepodległości?

Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska znajduje się w zasięgu rozległego wyżu, który swoje centrum ma w rejonie Litwy. Ten obszar wysokiego ciśnienia przyniesie nam kilka stosunkowo chłodnych, ale bezdeszczowych i miejscami słonecznych dni.

Poniedziałek, 9 listopada 2020

W poniedziałek niemal w całym kraju możemy się spodziewać przejściowego, a w województwie zachodniopomorskim całkowitego zachmurzenia. Nieco pogodniej tylko w Zielonej Górze, gdzie przewidywany jest słoneczny i bezchmurny dzień, oraz we Wrocławiu, gdzie ma być przeważnie słonecznie. 

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też w nocy z niedzieli na poniedziałek ostrzeżenie przed gęstymi mgłami, które mogą się utrzymywać do poniedziałku przed południem w województwach dolnośląskim i opolskim. Na innych obszarach kraju też możliwe wystąpienie mgieł, jednak nie o takim natężeniu.

Według prognoz synoptyków w Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu słupki rtęci wskażą 8 stopni. W Katowicach, Kielcach, Łodzi, Białymstoku, Gdańsku i Szczecinie 9 stopni. Najcieplej w Olsztynie, gdzie termometry pokażą 10 stopni.

Wtorek, 10 listopada

We wtorek już w całym kraju przewidywane jest częściowe zachmurzenie. Oznacz to jednocześnie nieznaczne wypogodzenie w woj. zachodniopomorskim, gdzie za chmur zacznie wyglądać słońce.

Temperatura będzie się utrzymywać na zbliżonym poziomie, co w poniedziałek. Ochłodzenie będzie minimalne. We Wrocławiu 9 stopni Celsjusza. W Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Olsztynie, Gdańsku i Szczecinie 8 stopni. W Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy i Krakowie 7. Najchłodniej w Białymstoku, gdzie słupki rtęci wskażą tylko 6 stopni.

Środa, 11 listopada

W środę, czyli w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wyż znad Litwy przyniesie wypogodzenie w północno-wschodniej części kraju. W przypadku układu wysokiego ciśnienia zimą oznacza to jednak także ochłodzenie. Chociaż Olsztyn, Białystok, Warszawa i Lublin będą się cieszyć przeważnie słonecznym dniem, to powietrze będzie zdecydowanie rześkie.

We Wrocławiu synoptycy ponownie przewidują 9 stopni Celsjusza, jednak w środę podobna temperatura będzie też w Łodzi. W Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie 8 stopni. W Zielonej Górze, Poznaniu, Kielcach i Lublinie 7. W Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Warszawie i Białymstoku słupek rtęci wskaże 6 stopni Celsjusza.  

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama