Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:02

04:14 21:01

15:26 01:44

21°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
40
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
95% normy
pm 10
80% normy
Jutro 32°C 20°C
Wtorek 31°C 20°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Jaka pogoda na początku tygodnia? Najnowsze prognozy

Przed nami burzowy początek tygodnia. W poniedziałek zagrzmi niemal w całej Polsce. Spodziewane są też opady deszczu, a miejscami nawet gradu. Od wtorku lekkie ochłodzenie. Temperatura spadnie o kilka stopni w większości regionów.

Reklama

Jak informuje IMGW, Europa północna, południowo-wschodnia oraz Półwysep Iberyjski są w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują wyże. 

Reklama

Polska północna znajduje się pod wpływem słabego wyżu z centrum w rejonie Łotwy. Pogodę na pozostałym obszarze kraju kształtuje płytka zatoka niżowa. Z południowego-wschodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. 

Niedziela, 19 lipca

W niedzielę dość pochmurno. Na terenie niemal całego kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie możliwe też opady gradu. Bez burz jedynie na północnym-wschodzie Polski. 

Temperatura maksymalna od 24- 25 stopni w Małopolsce, na Śląsku i w Świętokrzyskiem, przez 26 stopni nad morzem do 28-29 stopni na krańcach zachodnich.

Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W związku z wyładowaniami atmosferycznymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Obowiązują one w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim, obejmują też południowe krańce województw mazowieckiego i lubelskiego. Miejscami burze mogą być naprawdę silne i przyniosą ulewny deszcz.

Poniedziałek, 20 lipca

W poniedziałek nad Polską nadal będą przechodzić burze. W całym kraju dosyć pochmurno. Najintensywniejsze zjawiska prognozowane są w pasie od Pomorza Wschodniego po Śląsk. Burze wystąpią jednak w większości regionów, ominą jedynie Podlasie.

Temperatura maksymalna od 23 stopni na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim do 26-27 stopni na przeważającym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru nawet do 95 km/h.

Wtorek, 21 lipca

Od wtorku czeka nas lekkie ochłodzenie. Temperatura we wszystkich regionach spadnie o kilka stopni. 

Najchłodniej w okolicach Gdańska i Olsztyna, gdzie termometry pokażą 20 stopni. W centrum, na zachodzie i wschodzie Polski od 21 do 22 kresek. Z kolei na południu, w okolicach Rzeszowa, 23 stopnie Celsjusza.

W całym kraju słonecznie z umiarkowanymi zachmurzeniami. Zagrzmi jedynie na Podlasiu.

Środa, 22 lipca

W środę najchłodniej będzie nad morzem oraz na Warmii i Mazurach. Termometry wskażą tam 19 kresek powyżej zera. W woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim prognozowane są też opady deszczu.

Na pozostałym obszarze kraju dosyć słonecznie. Temperatura od 20 do 22 stopni Celsjusza. Nad Małopolską i Śląskiem przejdą jednak burze.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama