Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:56

07:29 16:06

23:25 11:00

0°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1030 hPa
  • Wiatr N 6 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
23% normy
Jutro -1°C -2°C
Wtorek 2°C -2°C

Jaka będzie zima w tym roku? Najnowsze prognozy pogody na święta 2021/2022

Nadchodzący sezon zimowy rodzi wiele pytań dotyczących pogody. Jaka będzie zima w tym roku? Czy możemy spodziewać się mrozu i obfitych opadów śniegu, czy raczej ocieplenia? Oto najnowsza pogoda na zimę 2021/2022.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Jaka będzie zima w tym roku? Prognoza pogody na grudzień 2021


W ostatnim miesiącu roku w całym kraju wystąpią duże zachmurzenia i opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. W większości regionów prognozowana jest dodatnia temperatura. Pod koniec miesiąca można spodziewać się niewielkiego ochłodzenia oraz lokalnych opadów śniegu.

Najzimniej będzie na wschodzie. Tam prognoza pogody na zimę 2021/2022 pokazuje, że temperatury w grudniu przekroczą -5 stopni Celsjusza w ciągu dnia. W pozostałych częściach kraju cieplej - w święta słupki rtęci na Pomorzu mogą pokazać aż 6 stopni Celsjusza.

Reklama

Również mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na dodatnią temperaturę. Pogoda na zimę dla centralnej i zachodniej Polski przewiduje spore zachmurzenie i częste opady deszczu, które w okolicy Bożego Narodzenia mogą zamienić się w deszcz ze śniegiem oraz niewielkie opady śniegu. Jedynie w południowej Polsce zima w grudniu zapowiada się śnieżna, opadów można się jednak spodziewać dopiero w drugiej połowie miesiąca.

Prognoza pogody na zimę. Czym zaskoczy nas styczeń 2022?

Początek nowego roku przyniesie ochłodzenie w całej Polsce, w większości regionów mróz nie przekroczy jednak -5 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Oprócz niższej temperatury spodziewane są również opady śniegu. Będą im jednak towarzyszyły częstsze przejaśnienia. Najniższych temperatur można spodziewać się na wschodzie - w Białymstoku temperatura w nocy może sięgnąć nawet -12 stopni.

Jaka będzie zima 2021/2022 w górach?

Osoby planujące zimowe wyjazdy w Tatry, mogą liczyć na dobre warunki dla narciarzy. Zarówno w grudniu, jak i w styczniu prognozowane są spore opady śniegu, szczególnie w okresie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem. Niewielki mróz spowoduje, że pokrywa śnieżna utrzyma się długo.

Również w Bieszczadach aura nie zawiedzie. Turyści, którzy zastanawiają się, jaka będzie zima w tym roku w tamtej części Polski, powinni planować urlop w styczniu. Między 1 a 18 stycznia śnieg ma tam padać niemal codziennie.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy