Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:54

07:15 17:24

18:37 10:11

8°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
22% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 2°C

Jaka będzie pogoda w Boże Narodzenie? Prognoza

Od kilku lat nie mamy szczęścia do pogody w święta. W tym roku Boże Narodzenie zapowiada się również pochmurno i deszczowo. Spodziewany jest deszcz, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz. Ale jest też cień nadziei. W drugi dzień świąt w części kraju może spaść śnieżny puch.


24 grudnia - Wigilia

W Wigilię niebo pokryje się gęstymi chmurami. Na przeważającym obszarze kraju spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

W rejonie Zielonej Góry i Białegostoku możliwy marznący deszcz. Na drogach może tworzyć się śliska pokrywa. Kierowcy muszą liczyć się z trudnymi warunkami do jazdy.

Według prognoz, w Wigilię najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim. W rejonie Szczecina termometry pokażą 5 stopni Celsjusza. Do zera temperatura spadnie na Podlasiu.

25 grudnia - pierwszy dzień świąt

Boże Narodzenie również zapowiada się pochmurnie, ale z przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem utrzymają się w północnej Polski.

W rejonie Białegostoku, Olsztyna i Bydgoszczy spodziewany jest marznący deszcz i lód na drogach. 

Znacznie lepsza pogoda spodziewana jest na południu kraju. Na Dolnym Śląsku i w Małopolsce nieśmiało zza chmur może przedzierać się Słońce.

Temperatura wyniesie od 1 stopnia powyżej zera w Lublinie, Warszawie, Białymstoku i Olszynie, do 4 kresek powyżej zera w Szczecinie. 

Reklama

26 grudnia - drugi dzień świąt

W drugi dzień świąt powrócą opady. W Małopolsce, na Śląsku, na Mazowszu i w Łódzkiem spodziewany jest śnieg. Z kolei na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz w Świętokrzyskiem, możliwe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. 

Zero stopni pokażą termometry w rejonie Białegostoku, Olsztyna i Kielc. Na pozostałym obszarze temperatura wyniesie od jednej kreski powyżej zera w Lublinie, Warszawie i Katowicach, do 3 stopni Celsjusza w Szczecinie. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy