Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:14

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
30% normy
pm 10
21% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 2°C

Intensywne opady śniegu, oblodzenie, zamiecie śnieżne

W środę rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, oblodzeniem, a także zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Alerty obowiązują w 12 województwach.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem obowiązuje w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim, a także we wschodnich powiatach woj. wielkopolskiego.

IMGW wydał także alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla południowych powiatów województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Ostrzeżenia obowiązują do godz. 10.

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Reklama

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach

W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W Zakopanem przez noc dopadało 10 cm śniegu, na Kasprowym Wierchu leży go 108 cm, nad Morskim Okiem - 60 cm, w Dolinie Pięciu Stawów - 82 cm.

W Tatrach warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Szlaki w wielu miejscach są oblodzone i śliskie, a śnieg jest mokry. Poruszanie się w warunkach zimowych w wyższych partiach gór wymaga bardzo dużego doświadczenia górskiego oraz posiadania odpowiedniego sprzętu, takiego, jak raki, czekan, kask, lawinowe ABC.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL