Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:21

05:16 20:05

21:12 06:34

20°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr ENE 20 km/h
32
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
77% normy
pm 10
55% normy
Jutro 27°C 18°C
Poniedziałek 27°C 18°C

Intensywne opady śniegu na południu kraju. Ostrzeżenia IMGW

Południe Małopolski, Podkarpacia, Śląska i Dolnego Śląska - w tych miejscach, momentami intensywnie, będzie padać śnieg. Na Dolnym Śląsku, w części powiatów, drogi mogą być śliskie.

Z alertów IMGW wynika, że na obszarach górskich może spaść nawet 30 cm białego puchu.

Z kolei na Dolnym Śląsku na drogach muszą uważać kierowcy - w powiatach wałbrzyskim, kłodzkim, kamiennogórskim, jeleniogórskim, lwóweckim oraz lubańskim - będzie ślisko. IMGW prognozuje lokalne zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Najbliższa noc - chłodna

Przed nami też kolejna chłodna noc z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadchodzącej nocy temperatura na obszarach podgórskich wyniesie od -4 do -2 st., a na pozostałym obszarze kraju od ok. 0 do 3 st. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej oraz we wschodniej części województwa łódzkiego i na Górnym Śląsku wystąpią opady na poziomie od 10 do 15 mm.

Reklama

Natomiast w północnych powiatach wspomnianych województw może spaść od 3 do 5 cm śniegu. Na północy kraju bardziej prawdopodobne są opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Na zachodzie - jeżeli opad w ogóle nastąpi, to będzie zdecydowanie mniejszy.

Silne porywy wiatru

W nocy wiatr będzie nieprzyjemny, w górach jego porywy osiągną do 70 km/h i tam będzie on powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Poza obszarami górskimi wiatr będzie umiarkowany, silny będzie na Pomorzu Wschodnim.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama