Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:45

06:22 18:34

19:25 07:37

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
66% normy
pm 10
49% normy
Jutro 17°C 10°C
Piątek 14°C 10°C

Intensywne opady śniegu i zamiecie. Prognoza pogody

Silny wiatr, intensywne opady śniegu oraz zamiecie i zawieje śnieżne - przed tymi zjawiskami ostrzega we wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wiatr będzie wiał w porywach do 90 km/h. Spokojniej ma być w środę.

Wtorek, 15 stycznia

Wtorek w całym kraju zapowiada się pochmurnie. Niewielkie przejaśnienia spodziewane są na północy, w centrum i wschodzie. Bez opadów jedynie w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim.

Od -1 St. Celsjusza w Białymstoku, do 7 st. w Szczecinie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał rano ostrzeżenia dla dziewięciu województw w związku z silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu oraz zamieciami i zawiejami śnieżnymi.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dotyczy południowych krańców woj. małopolskiego i śląskiego. Lokalnie spaść może nawet 35 cm śniegu. Tam też wiatr o prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne spodziewane są również w woj. podkarpackim. Dla woj. podkarpackiego IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Reklama

Wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach miejscami do 90 km/h powieje w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim i dolnośląskim. W woj. dolnośląskim także spodziewane są zamiecie śnieżne. Mogą one wystąpić także w warmińsko-mazurskim i podlaskim.

IMGW ostrzega także przed możliwością wylania rzek. Trzeci, najwyższy, stopień ostrzeżenia wydany został dla województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego. 

W gminie Odolanów w województwie wielkopolskim, woda na rzece Kuroch przekroczyła stan alarmowy i dalej będzie przybierać. Wzrosty powyżej stanu alarmowego prognozowane są również w województwie dolnośląskim: w Kanclerzowicach, na Sąsiecznicy i w Rzeszotarach, na Czarnej Wodzie. Natomiast stan ostrzegawczy może zostać przekroczony na Widawie w Krzyżanowicach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia dla województw: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W tym ostatnim, w związku z prognozowanym silnym wiatrem z północy, poziom wody na Zalewie Szczecińskim wzrośnie powyżej stanów ostrzegawczych, z możliwością przekroczenia stanów alarmowych. 

Środa, 16 stycznia

W środę opady śniegu przerodzą się w opady deszczu. Śnieg spadnie jedynie w woj. podlaskim. Pochmurnie, z niewielkimi przejaśnieniami, ale opadami na wschodzie - w woj. dolnośląskim i lubuskim.

Temperatury na plusie - od 1 st. w Białymstoku, do 7 st. w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu.

Wtorkowe ostrzeżenia IMGW dotyczące południowej części kraju będą obowiązywać do środy rano.

W czwartek nieco cieplej i więcej słońca.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne