Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:17

04:14 20:57

10:15 00:52

15°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
10% normy
Jutro 20°C 10°C
Piątek 21°C 11°C

Intensywne opady deszczu. IMGW wydał alerty

W siedmiu województwach - podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, lubelskim, łódzkim oraz w części województwa mazowieckiego - mogą wystąpić intensywne opady deszczu - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W związku z intensywnymi opadami wydano także ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami obowiązuje w niedzielę (31 maja) na obszarze województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, lubelskiego, łódzkiego oraz w części woj. mazowieckiego.

W obszarach objętych ostrzeżeniami IMGW prognozuje wystąpienie deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym od 25 mm, miejscami nawet do 70 mm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie. 

Reklama

Ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia

IMGW, w związku z intensywnymi opadami deszczu, wydał również w niedzielę ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, a także dla części woj. śląskiego oraz w okolicach Zalewu Wiślanego i Szczecińskiego.

IMGW wydał też ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanym wiatrem z kierunku północno-wschodniego na Zalewie Szczecińskim oraz dla Zalewu Wiślanego, Zalewu Wiślanego do Nogatu, zlewni Nogatu i zlewni Elbląga w związku z prognozowanym wiatrem z sektora północnego na Żuławach i na Zalewie Wiślanym.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy