Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:33

06:29 18:24

18:03 03:06

25°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr SE 18 km/h
33
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
79% normy
pm 10
54% normy
Jutro 26°C 11°C
Piątek 26°C 15°C

Intensywne opady deszczu i wichury. Wydano ostrzeżenia dla części kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem w północno-wschodniej części kraju.

Alerty drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w województwie podlaskim oraz wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. IMGW prognozuje na tym obszarze opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadów miejscami od 50 mm do 60 mm. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku od godz. 10 do godz. 15.

Alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje natomiast w części woj. warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego. W tych miejscach IMGW prognozuje opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów wynosi do 30 mm i obowiązuje od wtorku od około godziny 14 do środy do godz. 15.

Reklama

Uwaga na wichury

IMGW wydało też alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, który obowiązuje w woj. podlaskim, części woj. warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, pomorskiego i lubelskiego. W tych miejscach prognozowane jest wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku od około godziny 13 do środy do godz. 1 w nocy.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP
Dowiedz się więcej na temat: deszcz | wichury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy