Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:13

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMiGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z dużym gradem. Dziś wyładowaniom nie będą towarzyszyć gwałtowne zjawiska atmosferyczne, jednak jutro w niektórych rejonach spadnie grad o średnicy nawet do czterech centymetrów.

Burze przechodzą z północy na południe kraju. 

 "Od Warmii przez Mazowsze, Kielecczyznę po Podkarpacie. Wyładowania występują w Tatrach i na Nizinie Śląskiej" - mówi synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Anna Nemec. Zgodnie z prognozami, burze będą utrzymywać się do wczesnych godzin nocnych. 

Jutro w związku z wysokimi temperaturami, od 25 stopni na Suwalszczyźnie, do 27 na Ziemi Lubuskiej, burze będą znacznie gwałtowniejsze. Anna Nemec informuje, że niektóre rejony kraju narażone są na grad o średnicy do czterech centymetrów.

"Czterocentymetrowe gradziny wystąpią zwłaszcza na Pomorzu i Kujawach, ale niebezpiecznie będzie w pasie od Zatoki Gdańskiej, Warmii i Mazur przez Mazowsze po Małopolskę" - zapowiada Anna Nemec. 

Jak prognozują meteorolodzy, burzom będzie towarzyszyć silny wiatr. Na północnym Mazowszu osiągnie prędkość nawet do 80 km/h. Spokojniej będzie na północno-wschodnich krańcach Polski, jak i w województwach południowo-zachodnich.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne