Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:47

05:12 20:09

20:32 03:28

20°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 19°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
25% normy
pm 10
18% normy
Jutro 25°C 17°C
Sobota 27°C 18°C

IMGW zapowiada zmianę w pogodzie. "Będzie chłodniej"

Synoptyk IMGW przekazał, że zbliża się koniec upałów, które w ostatnich dniach nawiedziły Polskę. - Sobotni poranek będzie już chłodniejszy - powiedział Szymon Ogórek.

Jak przekazał synoptyk, "około godziny 8-9 temperatura będzie wzrastać i na przeważającym obszarze kraju będzie około 20 stopni, miejscami nawet powyżej". Na terenie całego kraju będzie przeważnie pogodnie. Chmury pojawią się głównie na południowym wschodzie, południu i w centrum.

- Mimo tego, że front opuści już Polskę, to na krańcach południowo-wschodnich możliwe będą burze - powiedział Szymona Ogórek. Dotyczy to województwa podkarpackiego i części małopolskiego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami duże. Możliwe będą przelotne, lokalne opady deszczu. - Jednak nie powinno być tego dużo - zaznaczył synoptyk.

Reklama

Upalne, zwrotnikowe powietrze znajdzie się już poza granicami Polski i zostanie wyparte na wschód. W związku z tym nie będzie upalnie, nawet na wschodzie kraju. Temperatura powietrza osiągnie od 23 do 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na krańcach południowych i na wybrzeżu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągnąć do 75 km/h.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy