Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:41

06:32 18:20

17:46 02:09

13°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
30% normy
Jutro 18°C 11°C
Środa 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW zapowiada poprawę pogody

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają od dziś poprawę pogody. Deszczu ma być zdecydowanie mniej, spadnie też wilgotność powietrza. W ciągu ostatnich dni nad Polską znajdował się front atmosferyczny, który doprowadził do intensywnych opadów deszczu i miejscowych podtopień oraz przekroczeń stanów alarmowych na rzekach południowej Polski.

"Polska cały czas znajduje się pod wpływem ciepłego i wilgotnego frontu atmosferycznego znad Azji. Front powoli zanika, jednak jeszcze dziś może skutkować opadami deszczu oraz burzami" - mówi synoptyk IMGW - Grażyna Dąbrowska.

Reklama

"Powietrze nad Polską jest jednorodne, napłynęło nad Polskę znad Iranu i uległo już transformacji, ale cały czas wykazuje cechy powietrza pochodzenia zwrotnikowego, co wyraża się w dużej wilgotności i dość wysokich temperaturach" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

W piątek najniższa temperatura w Tatrach i na Podhalu - ok. 19 st. Celsjusza. Najwyższa w stolicy - aż do 27 st. Celsjusza.

Dzisiaj opady zaczną powoli zanikać i nad Polską ma pojawić się więcej słońca, poprawa pogody ma postępować z zachodu na wschód a od soboty opadów ma być już znacznie mniej.

Podobna sytuacja ma się utrzymywać w nadchodzącym tygodniu. "Będzie małe i umiarkowane zachmurzenie, miejscami będzie wzrastać do dużego. Możliwe są przelotne opady deszczu i burze, jednak te zjawiska nie będą już tak intensywne" - dodaje synoptyk IMGW.

W wyniku ostatnich opadów ucierpiało zwłaszcza województwo małopolskie, gdzie woda zniszczyła kilka mostów. Zła sytuacja nadal występuje w Tatrach i na Podhalu, gdzie wezbrane potoki zniszczyły kilka popularnych szlaków turystycznych, a poziom Dunajca nadal przekracza stan ostrzegawczy.

Ostrzeżenia hydrologiczne dla ośmiu województw

Zgodnie z najnowszymi alertami wydanymi przez IMGW w Małopolsce i na Śląsku przestał obowiązywać trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. Alerty drugiego dotyczą obecnie ośmiu województw. 

Ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia wydano dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

W czwartek rano odnotowano stany alarmowe w trzynastu punktach pomiarowych, w piątek rano takie miejsca są jedynie trzy - dwa w woj. małopolskim, a jedno w woj. wielkopolskim.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje