Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:43

7:36 15:24

11:0820:19

1°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna -2°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr NE 11 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
166% normy
pm 10
135% normy
Jutro 1°C -3°C
Piątek 0°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia

Poziom wody w rzekach niebezpiecznie wzrasta. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla siedmiu województw. Oprócz tego dla dziewięciu województw wydano ostrzeżenia hydrologiczne, w tym alerty najwyższego, trzeciego stopnia dla Śląska i Małopolski.

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczą burz, burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu z burzami.

Reklama

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dotyczą większości województwa łódzkiego oraz południowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h.

W województwie mazowieckim oraz lubelskim obowiązują alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Z kolei na południu Polski, w południowej części województw śląskiego i małopolskiego oraz w większości województwa podkarpackiego, przewidywane są intensywne opady deszczu z burzami. Prognozuje się opady w wysokości od 20 mm do 35 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h.

Oprócz tego dla dziewięciu województw wydano ostrzeżenia hydrologiczne. Dla siedmiu województw - pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego oraz podkarpackiego - wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Na Śląsku i Małopolsce obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. 

W czwartek termometry w całym kraju wskażą od 20 stopni Celsjusza na południowym-wschodzie do 27 w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. Chłodniej w miejscowościach podgórskich, gdzie słupki rtęci pokażą od 16 do 19 stopni Celsjusza. 

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, a na południowym wschodzie i lokalnie w centrum do 30 mm. 

Wiatr słaby i umiarkowany, jednak w czasie burz może osiągnąć do 70 km/h. 

PIĄTEK

Piątek zapowiada się bardziej słonecznie. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. 

W całej Polsce będzie ciepło. Temperatury maksymalne wyniosą od 23 stopni Celsjusza na południu kraju do 26 w Białymstoku, Warszawie i Zielonej Górze.

Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. 

SOBOTA

Poprawę pogody na jaką czekamy, przyniesie weekend. Od soboty w całym kraju będzie słonecznie, z jedynie umiarkowanym zachmurzeniem. Najcieplej, 27 stopni Celsjusza, będzie w Zielonej Górze i Wrocławiu. Słupki rtęci w pozostałym rejonach kraju wskażą 26, 25 stopni. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama