Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:15

06:14 18:46

18:01 01:06

16°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
76% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia

Poziom wody w rzekach niebezpiecznie wzrasta. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla siedmiu województw. Oprócz tego dla dziewięciu województw wydano ostrzeżenia hydrologiczne, w tym alerty najwyższego, trzeciego stopnia dla Śląska i Małopolski.

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczą burz, burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu z burzami.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dotyczą większości województwa łódzkiego oraz południowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h.

W województwie mazowieckim oraz lubelskim obowiązują alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Reklama

Z kolei na południu Polski, w południowej części województw śląskiego i małopolskiego oraz w większości województwa podkarpackiego, przewidywane są intensywne opady deszczu z burzami. Prognozuje się opady w wysokości od 20 mm do 35 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h.

Oprócz tego dla dziewięciu województw wydano ostrzeżenia hydrologiczne. Dla siedmiu województw - pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego oraz podkarpackiego - wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Na Śląsku i Małopolsce obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. 

W czwartek termometry w całym kraju wskażą od 20 stopni Celsjusza na południowym-wschodzie do 27 w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. Chłodniej w miejscowościach podgórskich, gdzie słupki rtęci pokażą od 16 do 19 stopni Celsjusza. 

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, a na południowym wschodzie i lokalnie w centrum do 30 mm. 

Wiatr słaby i umiarkowany, jednak w czasie burz może osiągnąć do 70 km/h. 

PIĄTEK

Piątek zapowiada się bardziej słonecznie. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. 

W całej Polsce będzie ciepło. Temperatury maksymalne wyniosą od 23 stopni Celsjusza na południu kraju do 26 w Białymstoku, Warszawie i Zielonej Górze.

Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. 

SOBOTA

Poprawę pogody na jaką czekamy, przyniesie weekend. Od soboty w całym kraju będzie słonecznie, z jedynie umiarkowanym zachmurzeniem. Najcieplej, 27 stopni Celsjusza, będzie w Zielonej Górze i Wrocławiu. Słupki rtęci w pozostałym rejonach kraju wskażą 26, 25 stopni. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy