Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:15

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr WNW 33 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
13% normy
pm 10
9% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 3°C

IMGW wydał kolejne alerty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z ulewnymi deszczami, burzami i silnym wiatrem wydał kolejne ostrzeżenia. Alerty obowiązują do późnych godzin wieczornych.

Z powodu nawałnic strażacy interweniowali w piątek w całej Polsce 750 razy. Najwięcej w woj. mazowieckim (182), świętokrzyskim (145) i małopolskim (125). Większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych i powalonych drzew.

W skutek porwania przez nurt wezbranej rzeki Cetynia w Sokołowie Podlaskim na Mazowszu w piątek, w późnych godzinach popołudniowych, utonął mężczyzna.

Nowe alerty IMGW

Według najnowszych informacji IMGW, intensywne opady deszczu mogą wystąpić w sobotę po południu w trzech województwach -  mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Burze z gradem mogą z kolei wystąpić w woj. lubelskim i podkarpackim. 

Reklama

W północnych częściach woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego spodziewane są natomiast silne porywy wiatru - od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Dotyczy to m.in. Świnoujścia, Słupska i Gdyni. 

Dla powyższych województw IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia, które oznaczają, że przewidziane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Według prognoz, może spaść od 20 mm do 40 mm deszczu na metr kwadratowy. Miejscami możliwy grad. 

Czytaj również: Wkrótce powrót upałów. Nowa prognoza pogody

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy