Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:34

06:19 17:17

22:32 08:56

7°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 28 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
122% normy
pm 10
84% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW: Wiosna coraz bliżej

Po kilku tygodniach prawdziwej zimy za oknem wreszcie słońce. Synoptycy twierdzą, że wiosna jest coraz bliżej, choć do soboty spodziewane są opady deszczu.

- Opadów będzie sporo, choć nie spodziewamy się ich ciągle. Za to w środę na zachodzie kraju możliwe są pierwsze wiosenne burze. Do końca tygodnia ma być ciepło, z temperaturą powyżej 10 stopni Celsjusza - zapewnia Małgorzata Tomczuk.

Reklama

Jeszcze bardziej optymistycznie zapowiada się niedziela. - Temperatura wzrośnie wówczas do 18 stopni Celsjusza - prognozuje Tomczuk.

Problem w tym, że na niektórych rzekach na południu kraju już zostały przekroczone stany ostrzegawcze, a nawet alarmowe.

Lokalne podtopienia są możliwe

Hydrolog IMGW Hubert Miszczuk jednak uspokaja: lokalne podtopienia są możliwe, ale o powodzi nie ma mowy.

- Jeśli chodzi o prognozowane opady to one rzeczywiście przyspieszą proces topnienia, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że ziemia jest częściowo rozmarznięta, co powoduje wsiąkanie wody w grunt, a nie spływ powierzchniowy - wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Hubert Miszczuk.

Na razie stan alarmowy w kliku miejscach przekroczyła Orla. Stan ostrzegawczy zanotowano natomiast na odcinku granicznym Bugu oraz w zlewni Sanu.

Szczegółowa prognoza pogody

Jak informuje IMGW, południowa Skandynawia oraz Rosja będzie pod wpływem słabego wyżu, nad pozostałą częścią kontynentu będą dominowały niże. Polska będzie w zasięgu niżu znad Holandii, w strefie rozmytego, ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

Zachmurzenie przeważnie umiarkowane

We wtorek na północnym wschodzie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, miejscami postępujące od południowego zachodu opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 3 st. na północnym wschodzie, 7 st. w centrum, do 9 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany, dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, na północy deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. od -3 st. na północnym wschodzie, 0 st. w centrum, 3 st. na południu, do 0 st. w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, wschodni i południowo-wschodni.

Możliwe lokalne burze

W środę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce możliwe lokalne burze. Temp. maks. od 4 st. na północnym wschodzie, 7 st. w centrum, do 12 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, od zachodu skręcający na południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, wieczorem możliwy słaby deszcz. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami słaby deszcz. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W środę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

PAP/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy