Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:25

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
16% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

IMGW: Weekend pod znakiem masy powietrza pochodzenia arktycznego

Z powodu powietrza pochodzenia arktycznego, zalegającego nad Polską, weekend będzie zimny. Zdaniem ekspertów, czekają nas mroźne noce. Maksymalnie temperatura w dzień osiągnie 4 stopnie Celsjusza. Należy się spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem.

W sobotę opadów będzie niewiele i wystąpią tylko lokalnie, czekają nas też rozpogodzenia. 

- W sobotę będzie całkiem przyjemnie. Będzie mniej opadów i jeżeli wystąpią to bardzo lokalnie. W wielu miejscach, zwłaszcza na południowym wschodzie i częściowo na wschodzie, początkowo mogą one występować, ale potem powinny całkowicie zaniknąć - wyjaśnia synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

Temperatura na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 0 st. do 3 st. C w najcieplejszym momencie dnia. - Na wschodzie i na północy termometry pokażą około 1 st. C, w centrum 0-2 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie, bo 4 st. C - powiedział Szymon Ogórek.

Reklama

W sobotę wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Front atmosferyczny przemieści się na południe

W nocy z soboty na niedzielę strefa frontowa zacznie się przemieszczać bardziej na południe kraju i czeka nas wzrost zachmurzenia. Czekają nas też ponownie opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Mogą też wystąpić marznące opady, powodujące gołoledź zwłaszcza na północy kraju.

- Temperatura wyniesie około -2 st. i -1 st. na Pomorzu. Na południu Polski powinno być pogodne i termometry pokażą tam w nocy -15 stopni, a w południowych województwach -8 st. i -9 st. C - podkreślił synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dodał, że ponownie wzrośnie też prędkość wiatru na północy, który w porywach osiągnie do 70 km/h.

Czekają nas mroźne noce

W niedzielę przez Polskę od północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie front atmosferyczny, z którym związane będą opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Czekają nas też mroźne noce - temperatura miejscami spadnie, bowiem nawet poniżej -5 st. C. Nastąpi też wzrost zachmurzenie w województwach południowych, a wiatr będzie umiarkowany i porywisty w całym kraju.

- Temperatura w niedzielę wyniesie maksymalnie od około 1 st. C na wschodzie, do 5-7 st. C na zachodzie i Pomorzu - powiedział Szymon Ogórek.

Jak zaznaczył, w nocy z niedzieli na poniedziałek opady śniegu i deszczu ze śniegiem będą wędrować bardziej na południe i występować głównie w województwach południowych, a najdłużej na obszarach podgórskich. - Na pozostałym obszarze raczej powinny zaniknąć. Pojawi się za to mróz - wyjaśnił Szymon Ogórek.

Synoptyk dodał, że temperatura będzie wynosiła od -5 st. C do - 1 st. C na przeważającym obszarze kraju, a na obszarach pogórskich termometry pokażą -7 st. i -6 st. C. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama