Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:41

05:41 19:31

07:45 01:13

16°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
84% normy
pm 10
51% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 11°C 6°C

IMGW: W nocy na krańcach południowo-zachodnich silny mróz

W nocy na krańcach południowo-zachodnich, w kotlinach sudeckich, spodziewamy się spadku temperatury do -15 stopni Cesjusza - poinformował synoptyk IMGW Jakub Gawron. Jak dodał, na pozostałym obszarze kraju będzie cieplej.

Synoptyk przekazał, że w ciągu dnia w północnej połowie kraju temperatury w wielu miejscach przekraczały zero stopni Celsjusza. - Jest to spora odmiana w stosunku do tego, co było w ostatnich dniach - zauważył.

- Wieczorem czeka nas podobna pogoda do tego, co mieliśmy w ciągu dnia. Na południu i wschodzie kraju jeszcze trochę więcej chmur i tam miejscami wciąż pojawiać się będę opady śniegu. Najwięcej śniegu spadnie na krańcach południowych. Wieczorem może spaść centymetr do dwóch śniegu - powiedział synoptyk.

Dodał, że "w całej północno-zachodniej części kraju sporo słońca i już bez opadów".

Reklama

Ostrzeżenie o silnym mrozie

- Dzisiejszej nocy spodziewamy się spadku temperatury do -15 st. C na krańcach południowo-zachodnich, w kotlinach sudeckich. Tam też obowiązuje nasze ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym mrozie - wskazał Gawron.

Synoptyk poinformował, że na pozostałym obszarze kraju będzie cieplej. - Spodziewamy się do -12 st. C na północnym zachodzie, około -4 st. C na Warmii i Mazurach i do -2 st. C nad samym morzem - przekazał.

- W nocy opady śniegu wystąpią głównie na południu i wschodzie kraju, oraz na krańcach południowych. W obszarach podgórskich i górach przyrost pokrywy śnieżnej prognozujemy na 6 cm - powiedział synoptyk.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy