Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:39

05:46 19:27

06:05 18:41

20°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 19°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSE 30 km/h
0
CAQI
ŹRÓDŁO:
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
b/d
pm 10
b/d
Jutro 16°C 4°C
Wtorek 7°C 2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW: W nocy będzie mróz. Spodziewane oblodzenie dróg

​Jak powiedział rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski, w wielu miejscach w kraju można spodziewać się oblodzenia dróg i chodników. Ma to związek z opadami i prognozowaną ujemną temperaturą w nocy.

Synoptyk IMGW poinformował, że w nocy ze środy na czwartek temperatura minimalna wyniesie od -4 st. C na południowym wschodzie i miejscami w centrum, do około 2 st. C nad morzem. Najzimniej będzie na obszarach podgórskich, gdzie temperatura może spaść nawet do -7 st. C.

Reklama

- W związku z tym, że w dzień padało, a w nocy temperatura będzie ujemna, to wszystko to, co spadło, będzie zamarzało, a co za tym idzie - w wielu miejscach w kraju - bardzo lokalnie - mogą się pojawiać oblodzenia na drogach - powiedział Walijewski. Dodał, że w związku z tym kierowcy powinni uważać - szczególnie na drogach lokalnych.

Śnieg w całym kraju

Według IMGW nocą w całym kraju wystąpią również przelotne opady śniegu. Na południu kraju w ciągu nocy pokrywa śnieżna może przyrosnąć o około pięć cm.

Wiatr będzie cały czas dość silny - w porywach do 60 km/h, a w Tatrach do 80 km/h, tam cały czas możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. W związku z opadami IMGW poinformowało o planowanym wprowadzeniu dla całego rejonu Karpat alertów przed opadami śniegu.

W niemal całym kraju ostrzeżenia przed przymrozkami

Niemal dla całego kraju będą także obowiązywały ostrzeżenia przed przymrozkami, a temperatura przy gruncie może spaść do -5 st. C. Alertów nie wydano jedynie dla Polski północno-wschodniej, gdzie nie wystąpiły jeszcze odpowiednie warunki dla wegetacji roślin, w związku z czym rejon ten nie spełnia warunków do wydania takich ostrzeżeń.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL