Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:26

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

IMGW: W niedzielę możliwe opady śniegu na południu kraju. W Tatrach - intensywne

W niedzielę, 5 maja na południu Polski mogą wystąpić opady śniegu. W powiecie tatrzańskim, w tym w Zakopanem, mogą być one intensywne - ostrzega IMGW. Nad ranem mogą także wystąpić przymrozki.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu dla południowej części województw śląskiego i małopolskiego. Opady śniegu są spodziewane w sobotę wieczorem oraz nocą z soboty na niedzielę w woj. śląskim - w powiatach: bielskim i żywieckim; w woj. dolnośląskim - w powiatach: lwóweckim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzych i kłodzkim.

W woj. małopolskim w sobotę późnym wieczorem zacznie padać intensywny deszcz, który w niedzielę nad ranem zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed śniegiem IMGW wydał dla powiatów: suskiego, myślenickiego, nowotarskiego, limanowskiego oraz nowosądeckiego. W powiecie tatrzańskim opady śniegu mają być intensywne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 15 cm.

Reklama

W niedzielę nad ranem przymrozki

W niedzielę nad ranem mogą wystąpić przymrozki w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, a także w północnych częściach woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wydane w sobotę przez IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dotyczy zachodniej części województwa pomorskiego oraz wschodniej części woj. zachodniopomorskiego z wyjątkiem Koszalina i powiatu sławieńskiego. Spadkiem temperatury poniżej zera - według IMGW - zagrożony jest również powiat złotowski (wielkopolskie), a także powiaty sępoliński i tucholski (kujawsko-pomorskie).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejscaPAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy