Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:15

06:18 17:17

02:33 09:40

8°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr ESE 17 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
65% normy
Jutro 8°C 3°C
Wtorek 6°C 3°C

IMGW: Uwaga na silny wiatr. Będzie zmiana pogody

W czwartek czekają nas niebezpieczne zjawiska pogodowe - ostrzega IMGW. Niż z ośrodkiem nad Skandynawią, który nasuwa się od północnego zachodu ma przynieść ocieplenie, ale i gwałtowny wzrost prędkości wiatru. Wichury mogą łamać drzewa, niszczyć budynki i zrywać linie energetyczne w całej Polsce. Trzeba liczyć się z przerwami w dostawie prądu.

W czwartek czeka nas bardzo duża różnica ciśnienia, wieczorem sięgająca nawet 20 hPa pomiędzy północną a południową Polską. Gradient baryczny będzie tak duży, że osoby wrażliwe na zmianę pogody będą skarżyć się na gorsze samopoczucie. 

Choć zrobi się cieplej doskwierać będzie silny wiatr. Nad morzem najsilniejsze porywy - do 90 km/h, w głębi lądu do 70 km/h.

Niespokojnie i niebezpiecznie zapowiada się noc z czwartku na piątek - prędkość wiatru wzrośnie w całym kraju  – do 100 km/h w porywach nad morzem i do 80 km/h na pozostałym obszarze Polski. Trudne warunki będą panować w szczytowych partiach Sudetów i Tatr – tam opady deszczu i silny wiatr do 110 km/h. 

W piątek również wietrznie, ale w poszczególnych regionach pogoda będzie się poprawiać. Na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru w pierwszej połowie dnia będą dochodzić jeszcze do 90 km/h. Podobne wartości spodziewane są wysoko w górach. Na pozostałym obszarze Polski porywy wiatru nie powinny przekraczać 70 km/h, a pod wieczór już tylko 50 km/h. W sobotę poprawa pogody. Więcej słońca, a siła wiatru spadnie do 50-60 km/. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | Ostrzeżenia | IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama