Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:31

05:42 19:30

06:32 21:00

5°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr NNW 26 km/h
0
CAQI
ŹRÓDŁO:
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
b/d
pm 10
b/d
Jutro 6°C 2°C
Czwartek 6°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW: Przed nami zmiana pogody

W nocy z czwartku na piątek do Polski wkroczy zatoka niżowa. Stopniowo od północnego-zachodu będzie zwiększać się zachmurzenie i będą postępować przelotne opady deszczu - powiedział Jakub Gawron, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na obszarach podgórskich wystąpią przymrozki.

Jak przekazał IMGW, w czwartek padł kolejny rekord temperatury. "Tym razem w Makowie Podhalańskim, termometry pokazują już 22°C. Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord temperatury dla Makowa Podhalańskiego w lutym był zarejestrowany 25 lutego 1990 roku i wynosił 21,4°C" - napisał na Twitterze instytut.

Reklama

Wieczorem w całym kraju będzie jeszcze pogodnie i ciepło, ale pogoda zacznie zmieniać się nocy.

- W nocy do Polski wkroczy zatoka niżowa. Strefa chłodnego frontu atmosferycznego będzie się przemieszczać od północy na południe kraju. W nocy stopniowo od północnego-zachodu będzie zwiększać się zachmurzenie i będą postępować przelotne opady deszczu. One początkowo pojawią się na północnym-zachodzie, ale nad ranem mogą już obejmować miejscami całą północną i północno-zachodnią Polskę - wyjaśnił Jakub Gawron z IMGW.

Dodał, że na południu kraju wciąż będzie występować małe zachmurzenie. Tam lokalnie, gdzieś w obniżeniach terenu, w dolinach mogą pojawić się mgły.

Na północy Polski wzrośnie też prędkość wiatru. - Wiatr w drugiej połowie nocy będzie umiarkowany, a na wybrzeżu porywisty. Nad ranem jego prędkość może tam dochodzić do 55 km/h - powiedział Jakub Gawron.

Temperatura w nocy na południu kraju wyniesie od 0 do 3 stopni Celsjusza, na pozostałym obszarze od 3 do 5 stopni, a na obszarach podgórskich termometry pokażą - 2 stopnie Celsjusza. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama