Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:25

06:24 18:32

19:39 08:50

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr SSW 11 km/h
34
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
81% normy
pm 10
58% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 18°C 10°C

IMGW: Prognoza pogody na poniedziałek. Chłodny poranek, pogodnie w dzień. Dwa stopnie w Katowicach

Poniedziałek będzie pogodny i bez opadów, z temperaturą maksymalną od 15 do 23 stopni. Jak powiedziała Anna Woźniak, dyżurna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nocy z poniedziałku na wtorek można spodziewać się większego zachmurzenia i mgieł.

Według prognoz specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, poniedziałek rozpocznie się pogodnie. W całym kraju przewidywane jest zachmurzenie małe, któremu towarzyszyć będą słabe podmuchy wiatru z kierunków wschodnich. Temperatura wyniesie od 6-8 stopni na wschodzie do 10-12 stopni na zachodzie kraju.

Poranek był chłodny. W Krakowie odnotowano 6 stopni, w Warszawie 4, a w Katowicach 2.

W ciągu dnia temperatura będzie rosła, by maksymalnie osiągnąć wartości 15 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 19 stopni w centrum, do 23 stopni na zachodzie Polski. Wiatr będzie słaby, jedynie w zachodniej części kraju przechodzący w umiarkowany. W godzinach popołudniowych w północno-zachodniej części kraju zachmurzenie może wzrosnąć do dużego, jednak bez opadów deszczu.

Reklama

- W nocy z poniedziałku na wtorek, szczególnie w północnej części kraju, pojawi się więcej chmur, ale nie będzie z nich deszczu. Na południu kraju należy spodziewać się silnych mgieł. Wiał będzie słaby wiatr z południa. Na północnym wschodzie i w terenach podgórskich w ciągu nocy temperatura spadnie do 4 stopni. W centrum kraju termometry wskażą około 9 stopni, a najcieplej - do 12 stopni - będzie na zachodnich krańcach Polski - powiedziała Woźniak. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama