Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:38

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr W 24 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
105% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW ostrzega: To będzie bardzo wietrzny weekend

Pierwszy weekend nowego roku będzie bardzo wietrzny. Od piątku wiatr będzie się wzmagał. Jak wyjaśnia synoptyk IMGW Kamil Walczak w sobotę również będzie bardzo wietrznie. Na przeważającym obszarze kraju wiatr będzie wiał z prędkością 70-80 km/h, na Wybrzeżu do 100 km/h, a wysoko w górach nawet do 120 km/h.

Silny wiatr, w strefie nadmorskiej w porywach nawet do 90 km/h na godzinę (w głębi lądu ok. 75 km/h), wieje już dzisiaj od godzin popołudniowych w Pomorskiem.

Reklama

Termometry pokażą w sobotę od 1 do 5 stopni. Oprócz porywistego wiatru będzie też padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Na Suwalszczyźnie i południu kraju spodziewany jest śnieg. A w województwie małopolskim mogą wystąpić marznące opady deszczu. Warunki pogodowe nie będą więc sprzyjały kierowcom. 

I choć w sobotę po południu ma wiać już nieco słabiej, to w niedzielę wiatr znów zacznie przybierać na sile. A Polska nadal pozostanie przykryta chmurami, z których na będzie padał śnieg, a na północnym zachodzie deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą od minus 2 stopni na krańcach wschodnich do 2 na zachodzie kraju i 5 na Wybrzeżu. Na Bałtyku trwa silny sztorm. 

Awarie linii energetycznych

Pomorscy strażacy zanotowali ok. 80 interwencji. - Najwięcej w powiatach puckim, kartuskim, wejherowskim oraz Słupsku i okolicach. Najczęściej wzywani byliśmy do usunięcia powalonych drzew na jezdniach i drogach, połamanych konarów, uszkodzonych reklam. Nikt nie został poszkodowany - powiedział st. asp. Wiesław Obłoński z Wojewódzkiego Centrum Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku.

Wichura spowodowała uszkodzenia linii energetycznych. Bez prądu w piątek w godzinach popołudniowych w Pomorskiem jest ok. czterech tysięcy gospodarstw m.in. w regionie Gdańsk (Kokoszki, Barniewice, Klukowo, Owczarnia), gminach: Chmielno, Kartuzy, Lipusz, Pruszcz Gdański, Sierakowice i Stężyca. Według informacji podanych przez spółkę Energa-Operator, wszystkie awarie mają być do północy usunięte.

PAP/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL