Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:09

04:50 20:14

04:27 17:40

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
128% normy
pm 10
104% normy
Jutro 23°C 13°C
Wtorek 25°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW ostrzega: Śnieg, burze i ulewy. Co jeszcze nas czeka?

Choć mamy wiosnę, to pogoda jest jesienna. - W górach spadnie śnieg, na północy deszcz ze śniegiem, a na Podkarpaciu burze z ulewnymi deszczami. Może tam spaść niemal połowa miesięcznej sumy opadów w kwietniu – mówi rzecznik i metrolog IMGW Grzegorz Walijewski.

Reklama

W czwartek po południu i wieczorem zachmurzenie będzie duże, ale z przejaśnieniami. W całym kraju przelotne opady deszczu, oraz krupy śnieżnej, na północy deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach samego śniegu.

Reklama

- To wynik przechodzącego z północnego-zachodu na południowy-wschód frontu atmosferycznego, który niesie ze sobą wilgotne, ale niestety chłodniejsze powietrze - wyjaśnia Walijewski.

Wydano ostrzeżenie

Synoptyk ostrzega, że na krańcach południowo-wschodnich, czyli na Podkarpaciu, będą pojawiały się burze. - Dla tego rejonu zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami. Podczas burz może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a to jest niemal połowa miesięcznej sumy opadów w kwietniu. Porywy wiatru do 70 km/h - informuje.

W całym kraju wiatr będzie silny, nad samym morzem osiągnie prędkość do 80 km/h, w pasie pojezierzy również do ok. 80 km/h. Natomiast w pasie od Wielkopolski, przez Mazowsze do Podlasia do 75 km/h. Dlatego też dla tej północnej części kraju zostały wydane ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W górach wiatr do 80 km/h i będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Na Zamojszczyźnie i Podkarpaciu zdecydowanie najcieplej. Tam temperatura do 12 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze, w tym w centrum, do ok. 8 stopni. Natomiast najchłodniej na wybrzeżu - do 5 stopni.

Wiatr słabnie

Noc będzie zdecydowanie chłodniejsza od poprzednich. Temperatura spadnie do zera, a w centralnej części kraju miejscami do -1 stopnia, w Małopolsce i woj. śląskim możliwe do -2 stopni, a na Podhalu nawet - 3 stopnie Celsjusza.

- Pozostała część kraju 2 stopnie na plusie, najcieplej nad samym morzem - do 5 stopni Celsjusza - przewiduje metrolog IMGW.

Na północy Polski przelotne opady deszczu, tam gdzie będzie około zero stopni - deszczu ze śniegiem, a w górach śnieg. Wiatr będzie słabł, ale na południu jeszcze podmucha z prędkością do 75 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama