Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:11

04:24 20:42

12:40 02:09

14°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
12% normy
Jutro 24°C 12°C
Wtorek 23°C 9°C

​IMGW ostrzega: silny wiatr, śnieg i podniesiony poziom wód

Dla zachodniej części Polski wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem; w północnych powiatach województwa pomorskiego oraz w powiecie sławieńskim (woj. zachodniopomorskie) jest to alert drugiego stopnia - podało IMGW. Mieszkańców Wybrzeża ostrzega się także przed wysokim poziomem wód. Na południu Polski obowiązują z kolei alerty drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

Śnieg na południu

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami lub zamieciami śnieżnymi wydano wczesnym popołudniem dla części południowych powiatów województw podkarpackiego i małopolskiego, a także dla południowo-wschodnich powiatów Śląska.

Silny wiatr na północy

Z kolei na Pomorzu północne powiaty objęte są alertem drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Są to: Gdańsk, Gdynia, Sopot, powiat słupski, Słupsk, powiat lęborski, wejherowski, pucki oraz powiat nowodworski. Na tych obszarach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru, który w porywach może osiągnąć miejscowo nawet 95 km/h.

Reklama

Alerty pierwszego stopnia dotyczą reszty województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego, a także województwa kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz dolnośląskiego za wyjątkiem części powiatów położonych na wschodzie i północnym-wschodzie.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Oblodzenia na Lubelszczyźnie

Dla południowej części Lubelszczyzny wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem: tam, po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, może zamarzać nawierzchnia dróg i chodników.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". IMGW zaleca w związku z tym dużą ostrożność, śledzenie komunikatów o sytuacji pogodowej oraz przestrzeganie "zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia".

Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega IMGW.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Wysoki poziom morza na Wybrzeżu

Ostrzeżenia trzeciego stopnia przed wzrostem poziomów morza powyżej stanów alarmowych dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wydał we wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego ostrzeżenie jest ważne od środy, 2 stycznia od godziny 3.00 do czwartku, 3 stycznia do godziny 3.00.

"W związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną przewiduje się na całym Wybrzeżu wzrost poziomów morza powyżej stanów alarmowych" - poinformował IMGW.

Ostrzeżenie również trzeciego stopnia wydano dla Zalewu Szczecińskiego i ujścia Odry (Zachodniopomorskiego). Tutaj ostrzeżenie jest ważne od środy, 2 stycznia od godziny 6.00 do czwartku, 3 stycznia do godziny 6.00.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożeń oceniono na 95 proc.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia, jak podaje IMGW, oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy