Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:52

04:20 20:59

08:21 23:38

20°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr NNE 11 km/h
5
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
12% normy
pm 10
9% normy
Jutro 29°C 17°C
Wtorek 23°C 14°C

IMGW ostrzega przed upałami i burzami z gradem

W niedzielę 9 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla całej Polski oprócz Podlasia oraz Warmii i Mazur, a także pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach dotyczy niemal całej Polski. Jedynie w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i południowej części woj. dolnośląskiego ostrzeżenie ma stopień pierwszy.

Najliczniejsze burze obserwowane są na Pomorzu Zachodnim, północy Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, oraz na Mazurach, Podlasiu i Lubelszczyźnie. Towarzyszą im lokalnie bardzo silne opady deszczu. Miejscami są możliwe opady gradu. Porywy wiatru mogą sięgać do 60 km/h.

W najbliższym czasie burze rozwijać się będą głównie w północnej połowie kraju.

Alert drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Reklama

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Jak sobie radzić z upałem?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla ponadto, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama