Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:10

04:14 21:01

15:26 01:44

29°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 31°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr ESE 18 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
25% normy
Jutro 31°C 20°C
Wtorek 31°C 20°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW ostrzega przed upałami i burzami z gradem

W niedzielę 9 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla całej Polski oprócz Podlasia oraz Warmii i Mazur, a także pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Reklama

Ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach dotyczy niemal całej Polski. Jedynie w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i południowej części woj. dolnośląskiego ostrzeżenie ma stopień pierwszy.

Reklama

Najliczniejsze burze obserwowane są na Pomorzu Zachodnim, północy Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, oraz na Mazurach, Podlasiu i Lubelszczyźnie. Towarzyszą im lokalnie bardzo silne opady deszczu. Miejscami są możliwe opady gradu. Porywy wiatru mogą sięgać do 60 km/h.

W najbliższym czasie burze rozwijać się będą głównie w północnej połowie kraju.

Alert drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Jak sobie radzić z upałem?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla ponadto, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy