Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:07

07:28 15:24

21:04 12:39

5°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SE 26 km/h
68
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
193% normy
pm 10
152% normy
Jutro 8°C 0°C
Poniedziałek 4°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w woj. opolskim i dolnośląskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenie o silnym wietrze w województwach opolskim i dolnośląskim. Miejscami na Opolszczyźnie będzie wiało do 90 km/h, a na Dolnym Śląsku - do 75 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie woj. opolskiego obowiązują w powiatach: głubczyckim, nyskim oraz prudnickim.

Reklama

Od godz. 23 w czwartek do godz. 1 w sobotę na terenie tych powiatów przewiduje się miejscami wystąpienie silnego wiatru z południa o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, okresami w porywach do 90 km/h.

Ostrzeżenia - również pierwszego stopnia - przed silnym wiatrem w woj. dolnośląskim obowiązują w trzech powiatach: lubańskim, lwóweckim i zgorzeleckim.

Tu od godz. 23 w czwartek do godz. 18 w piątek synoptycy przewidują wiatr z południa o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, okresami w porywach do 75 km/h.

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama