Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:38

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 32 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
18% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 3°C

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Niebezpiecznie szczególnie na wybrzeżu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Wieczorem i w nocy ma wiać od 80 do 120 km/h. Ostrzeżenie - głównie pierwszego stopnia - dotyczy całego kraju. Na Bałtyku pojawi się sztorm. Jak podaje Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Oddziału Morskiego w Gdyni, na pełnym morzu fale mogą dochodzić do 10 metrów.

Najgorsza sytuacja będzie na polskim wybrzeżu. Im bliżej do morza, tym wiatr będzie silniejszy: w porywach nawet do 120 km/h. Spodziewany jest również gwałtowny sztorm. W swoim kulminacyjnym momencie, czyli po północy, może osiągnąć siłę aż 12 stopni w skali Beauforta.

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi odwoływane są niektóre przeprawy promowe. Inne wypływają z opóźnieniem.

W pozostałych regionach kraju wiatr również będzie bardzo silny. Przeważnie będzie osiągał prędkość około 90 km/h, a miejscami nawet 100 km/h.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego (najniższego z trzech) stopnia obowiązuje dla wszystkich polskich województw. Dla strefy nadmorskiej województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

Reklama

Jak czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zagrożenie pierwszego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, "które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Przy ostrzeżeniu meteorologicznym drugiego stopnia przewiduje się "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności". Również zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Silny wiatr utrzyma się przez całą noc. Wietrznie będzie też jutro w ciągu dnia.

Ostrzeżenie hydrologiczne

W związku z prognozowanym sztormowym wiatrem w województwach pomorskim i zachodniopomorskim wydano także ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia. Synoptycy alarmują, że na całym wybrzeżu spodziewany jest wzrost poziomów wody do stanów alarmowych, lokalnie powyżej.


Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!



RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL