Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:24

06:14 18:46

18:01 01:06

16°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
76% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na południu Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Obowiązywać one będą od godziny 15 do godziny 3 w nocy w województwach śląskich i małopolskim, natomiast w podkarpackim do godziny 8 rano w niedzielę (1 marca).

W Tatrach wprowadzono trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20. TOPR informuje, że do wyzwolenia lawiny wystarczy nawet małe obciążenie dodatkowe, a duże i w niektórych przypadkach bardzo duże lawiny mogą schodzić samoistnie.

Na Śląsku ostrzeżenia wydano dla powiatów cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego. W Małopolsce silny wiatr spodziewany jest w powiatach suskim, nowotarskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, gorlickim i tatrzańskim. Na Podkarpaciu alerty wydano dla powiatów jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. 

Przewiduje się, że wiatr będzie wiał z południa ze średnią prędkością od 35 do 45 kilometrów na godzinę. W porywach osiągnie 80 kilometrów na godzinę, wysoko w górach do 90 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że mogą występować niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrażać zdrowiu i życiu. Mogą wystąpić opóźnienia spowodowane utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy