Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:33

04:55 20:28

23:29 13:23

18°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SE 6 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
64% normy
pm 10
49% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami i burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował we wtorek o prognozowanych intensywnych opadach deszczu, burzach, gradobiciach i silnych porywach wiatru w wielu rejonach kraju. Lokalnie spodziewany jest grad o średnicy do 4 centymetrów.

Jak informuje IMGW, we wtorek i środę nad Polską przechodzić będą burze i towarzyszące im intensywne opady deszczu. Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu, którego ośrodek w ciągu dnia przemieszczać się będzie znad Dolnego Śląska i Wielkopolski nad północne Mazowsze i Mazury. 

W obrębie niżu znajdować się będzie pofalowany front chłodny, rozdzielający ciepłe i wilgotne powietrze z południa napływające na wschód od frontu, od chłodnego powietrza polarnego morskiego stopniowo napływającego nad zachodnią Polskę.

W związku z tym od Warmii i Mazur po Śląsk spodziewane są intensywne opady deszczu (20-30 litrów na metr kw., lokalnie do 40 litrów). Miejscowo towarzyszyć im będą burze - w ich trakcie należy się spodziewać silnego wiatru, którego prędkość w porywach może osiągać lokalnie do 90 km/h. Po przejściu burz oraz w rejonach, które one ominą spodziewane są opady długotrwałe o natężeniu od umiarkowanego do silnego.

Reklama

Grad o średnicy 4 cm

Wg IMGW w Polsce wschodniej i na południu od godzin okołopołudniowych należy się spodziewać licznych burz z gradem nawet do 4 cm średnicy, deszczem do 40 litrów na metr kw. (lokalnie kumulacje do 50 litrów). Wiatr w porywach do 100 km/h.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL