Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:25

07:21 15:28

13:53 00:01

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1029 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
40
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
96% normy
pm 10
60% normy
Jutro -1°C -7°C
Piątek -4°C -5°C

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami. Zagrzmi w części kraju

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej rozszerzył obowiązujące ostrzeżenie meteorologiczne o kolejne części kraju. Synoptycy prognozują gwałtowne burze, podczas których wiatr ma powiać z prędkością 100 km/h. Nadal obowiązują alerty związane z upałem.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obejmują całe województwo dolnośląskie, opolskie oraz południowe krańce województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Burze spodziewane są między północą a 7 rano. 

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad" - informuje IMGW. Alerty pierwszego stopnia przed burzami obowiązują w województwie śląskim, małopolskim oraz częściowo w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, łódzkim i podkarpackim. Może tam spaść od 20 do 40 mm deszczu, a wiatr może osiągać prędkość do 90 km/h.

Uwaga na upały

Nadal obowiązują alerty pierwszego stopnia ostrzegające przed upałem obowiązują na terenie woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. W tych regionach synoptycy Instytutu prognozują, że temperatura maksymalna w dzień osiągnie od 29 st. C do 31 st. C., a temperatura minimalna w nocy będzie wahać się między 15 st. C a 17 st. C.

Reklama

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | pogoda na dziś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy