Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:12

04:25 20:41

03:19 17:27

12°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr NW 30 km/h
4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
10% normy
pm 10
8% normy
Jutro 13°C 8°C
Niedziela 17°C 8°C

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem i wiatrem. Pogoda na dziś

Burze, silne porywy wiatru i grad - taka pogoda czeka nas dziś w południowo-wschodniej Polsce. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dotyczące gwałtownych zjawisk pogodowych. Poza tym będzie dosyć ciepło.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, możliwe burze dotyczą głównie wschodniej i południowej części kraju

Burze z gradem, silny wiatr i deszcz. Alerty IMGW drugiego stopnia

Alerty drugiego stopnia zostały wydane dla południowej części województwa małopolskiego, południowo-wschodniej części Podkarpacia i wschodniej woj. lubelskiego. To tam burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm, a także porywy wiatru do 95 km/h. Miejscami możliwy będzie także grad.

"Dziś burze będą się tworzyły na froncie chłodnym, który dość szybko będzie się przemieszczał z północnego zachodu na południowy wschód kraju. Chwiejna i umiarkowanie wilgotna masa powietrza oraz dynamiczne wymuszenia na froncie, umożliwią rozwój burz już od godzin przedpołudniowych, jednak największa ich aktywność wystąpi po południu i wieczorem. Podwyższone wartości niestabilności w połączeniu z silnym ścinaniem wiatru w środkowej i dolnej troposferze, mogą skutkować powstawaniem superkomórek, którym towarzyszyć będą porywy wiatru do 95 km/h oraz grad"- ostrzega IMGW we wpisie na Facebooku.

Reklama

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Pogoda na dziś. Gdzie jest burza? Alerty IMGW pierwszego stopnia

IMGW wydało także ostrzeżenia pierwszego stopnia. Dotyczą one południowej części woj. śląskiego, północnej części Małopolski i Podkarpacia, całego woj. świętokrzyskiego oraz podlaskiego, a także wschodniej części mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Tam porywy wiatru będą przeważnie osiągać do 75-80 km/h. Z kolei opady deszczu, towarzyszące burzom, wyniosą około 15-25 mm. Lokalnie mogą wystąpić także opady gradu.

Prognoza: Pogodnie i słonecznie na przeważającym obszarze kraju

W większości kraju będzie pogodnie i słonecznie. W zachodniej połowie Polski pojawi się jeszcze więcej rozpogodzeń, a zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

Temperatura minimalna nad morzem wyniesie 13 st. C, w centrum 24 st. C. Najcieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich - do 28 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, silny i porywisty. Nad morzem do 60 km/h z kierunków zachodnich.

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy