Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:41

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 17 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami

Jak informuje IMGW, w sobotę możliwe są gwałtowne burze nad woj. małopolskim i w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Duże będą też różnice temperatur - od 17 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku do 27 st. na Warmii i Mazurach.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Reklama

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

IMGW sobotnie burze określa jako I stopień, w trzystopniowej skali zagrożenia. Oznacza to, że możliwe są opady deszczu do 40 mm i porywy wiatru.

W sobotę, na wschodzie zachmurzenie małe. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, możliwe burze. Na obszarze od Pomorza Wschodniego, przez Kujawy, po centrum kraju i Górny Śląsk i Małopolskę, od godzin południowych wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz miejscami z gradem.

Prognozowana wysokość opadów burzowych do 25 mm na Górnym Śląsku i w Małopolsce. Temperatura maksymalna na wschodzie i północy od 25 st. Celsjusza do 28 st., w centrum od 20 st. do 25 st., na zachodzie od 17 st. do 20 st., na zachodnim wybrzeżu 15 st. do 16 st. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni. Na wschodzie słaby z kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju oraz na Śląsku, przelotne opady deszczu. Na obszarze od Górnego Śląska i Małopolski po centrum kraju możliwe burze, w których prognozowana wysokość opadu wyniesie do 20 mm. Temperatura minimalna od 9 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni, na wschodzie początkowo słaby zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W niedzielę w północno-zachodniej części kraju zachmurzenie umiarkowane, w południowo-wschodniej zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie miejscami burze, lokalnie z gradem, w których może spaść do 30 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. nad morzem i dolinach górskich, około 22 st. w centrum, do 25 st. na wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz w porywach do 70 km/h.

W poniedziałek burze powinny ustać. Temperatura w całej Polsce wyrówna się i będzie wynosić od 18 st. do 22 st. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje