Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:39

06:22 18:34

19:25 07:37

9°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr NW 11 km/h
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
56% normy
pm 10
41% normy
Jutro 17°C 10°C
Piątek 14°C 10°C

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed burzami z gradem, które w niedzielę (7 czerwca) mogą wystąpić w dziewięciu województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, opolskim i śląskim. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia i drugiego stopnia.

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu kłodzkiego.

"W ciągu ostatnich trzech godzin w województwie dolnośląskim wystąpiły intensywne opady deszczu na wschodzie i południu regionu, dając sumaryczny opad od 25 mm do 30 mm. Prognozuje się dalsze występowanie opadów, okresami o natężeniu umiarkowanym. Możliwe lokalne burze" - napisano na stronie IMGW.

Prognozowana wysokość opadów w woj. dolnośląskim wynosi od 15 mm do 25 mm. Prognozowana sumaryczna wysokość opadów wyniesie od 35 mm do 45 mm, lokalnie 55 mm. Najwyższe sumy opadów spodziewane są w południowej i wschodniej części regionu.

Reklama

Jak czytamy na stronie IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Instytut przestrzega, że należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. "Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - czytamy na stronie IMGW.

Ostrzeżenia dla dziewięciu województw

Instytut ostrzega również przed burzami z gradem, które w niedzielę mogą wystąpić w dziewięciu województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, opolskim i śląskim. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla tych terenów.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować m.in. straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

IMGW przestrzega, że należy się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL