Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:13

07:28 16:06

12:39 03:42

-1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW ostrzega przed burzami i ulewnymi deszczami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami i burzami. Na Dolnym i Górnym Śląsku opady mogą spowodować gwałtowny przybór wód w rzekach.

IMGW ostrzega przed silnymi burzami z gradem w w regionie wrocławskim i wałbrzyskim na Dolnym Śląsku, a także w województwie opolskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Mają one wystąpić od dziś do jutra do 14.00. Przewiduje się, że spadnie do 50, a lokalnie w Małopolsce do 60 milimetrów deszczu. Prędkość wiatru może osiągnąć w porywach do 75 kilometrów na godzinę.

Reklama

Burze z gradem i ulewy mają też przejść do jutra do 15.00 nad województwami: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Synoptycy przewidują, że spadnie do 30, a lokalnie do 50 milimetrów deszczu, a prędkość wiatru osiągnie w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

W związku z ulewami IMGW wydał też ostrzeżenia hydrologiczne. W górskich i podgórskich rzekach Dolnego Śląska mogą do jutra do 3.00 nad ranem gwałtownie wzrosnąć stany wody. Na niektórych rzekach mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze. Do jutra do godziny 14 mogą też gwałtownie wzrosnąć stany wód w zlewni Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły i Odry w województwie śląskim.

Na górnej Odrze stan wód może wzrosnąć o 150 centymetrów, w dorzeczu górnej Wisły mogą zostać punktowo przekroczone stany alarmowe, tak jak w województwie małopolskim i świętokrzyskim. IMGW przewiduje też wzrosty stanów wody w rzekach województwa opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama