Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:22

07:30 15:24

12:06 19:36

-4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr ENE 13 km/h
33
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
79% normy
pm 10
51% normy
Jutro -4°C -6°C
Czwartek -1°C -2°C

IMGW ostrzega przed burzami i silnymi wiatrami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wiosennymi burzami i silnymi wiatrami. Niebezpieczne zjawiska mogą powodować szkody i zagrażać życiu, dlatego zalecana jest ostrożność.

Jak mówi synoptyk Maria Waliniowska - pierwszy stopień ostrzeżenia dotyczy głównie województw z południowo-zachodniej części kraju: porywy mogą osiągać do 80 kilometrów na godzinę. Przewiduje się też obfite opady deszczu.

Trudne warunki pogodowe mogą pojawiać się też w innych częściach kraju, aż do samego Pomorza. Burze mogą wystąpić jeszcze nocą, ale przez kolejne dwa dni nie powinny się już pojawiać.

Niestabilna pogoda to skutek niżu, który przesunął się z Wielkiej Brytanii nad Morze Norweskie. To z kolei powoduje przemieszczanie frontów atmosferycznych nad Polską.

Reklama

Burze będą występować w nocy jeszcze na wschodzie kraju, by ponownie pojawić się dopiero w piątek. Jednocześnie na coraz większych obszarach kraju będzie ciepło - temperatury mogą sięgać nawet do 20 stopni Celsjusza. Nocą w kolejnych dniach nie powinny już spadać poniżej zera.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama